Мініпіч — прилад, зовні дуже схожий на мікрохвильовку. Але принцип її роботи інший, адже замість СВЧ в апараті використовуються ІЧ-хвилі. Ростер поєднує в собі функції духової шафи, тостера, гриля. У ньому можна розігрівати, розморожувати, запікати продукти. Можливості залежать від розміру мініпечі. Так, у малогабаритних пристроях від 8,5 до 12,5 л зручно готувати гарячі бутерброди, розігрівати невеликі порції страв. У великих, від 30 до 40 л, вийде запекти качку, приготувати курку гриль. Пропонуємо розібратися, на які ще характеристики, окрім розміру, потрібно звертати увагу, купуючи електроприлад. Від кожної з них залежить як зручність використання, так і ціна на міні-піч в ALLO.
Внутрішнє покриття
Це може бути:
- Нержавійка — недорогий матеріал, стійкий до високих температур і механічного впливу. Погано чиститься від забруднень, боїться абразивних речовин.
- Термостійка емаль — має гарний вигляд, проста в догляді, та не стійка до механічних впливів.
- Антипригарне покриття — легко чиститься від забруднень, але жир, що засох, видалити з нього складно.
Потужність
Показник залежить від моделі й може бути від 650 до 2200 Вт. На нього впливають функціональні можливості пристрою та його габарити. Чим більша потужність, тим швидше прогріваються та готуються страви. Але й пристрій коштує дорожче.
Максимальна температура
Що вищий максимальний показник, то більше страв можна приготувати в печі. Оптимальним для ростера є показник у 280 °C. Цього достатньо, щоби смажити птицю, м’ясо, готувати піцу. Але є й моделі, які нагріваються до 350 °С.
Нагрівачі й конфорки
Найчастіше зустрічаються мініпечі з двома нагрівачами. Нижній дає змогу приготувати випічку. Верхній — посмажити м’ясо, овочі, піцу. Деякі моделі ростерів мають тільки верхній нагрівач. Завдяки двом конфоркам функціональність мініпечі розширюється. Це дає змогу смажити в ній овочі, готувати перші страви. Але з можливостями електропечі ростеру не зрівнятися.
Режими роботи
Прилад може працювати в 1–9 режимах. Що їх більше, то універсальнішою є техніка. Але найпопулярнішими серед користувачів є мініпечі зі стандартним і швидким нагріванням, функцією розморожування. Крім того, мініпіч може працювати в режимі електродуховки, гриля, делікатному, пароварки, хлібопічки, запікання.
Тип управління
Найпоширенішими є мініпечі на механіці з круглими поворотними перемикачами. Електронні (сенсорні) моделі коштують дорожче. Зустрічаються також мініпечі з тактовим управлінням, які регулюються за допомогою коліщаток.
Додаткові функції та оснащення
Крім основних, мініпечі можуть бути доповнені такими опціями:
- автовимикання;
- збереження програм;
- перемикання нагрівачів;
- таймер;
- захист від дітей;
- знімний піддон для рідин, крихт;
- самоочищення.
Техніка може оснащуватися деком для запікання, ґратчастою підставкою, формою для лазаньї, піддоном для піци.