Коли людина здорова, вона не завжди цінує можливість вільно рухатися. Але під впливом неправильного способу життя, недостатньої фізичної активності, неправильного харчування, вікових змін, здоров'я суглобів може погіршуватися. Погіршується їх рухливість, зменшується амплітуда рухів, з'являється скутість, виникають неприємні больові відчуття. Тоді людина починає звертати увагу на стан суглобів і прагне знайти спосіб повернути собі можливість вільно рухатися.
При появі больових відчуттів в суглобах треба звернутися до лікаря та пройти обстеження. Можливо в вас розвинулася якась хвороба опорно-рухового апарату, і тоді її треба лікувати. Але якщо процес ще не зайшов далеко, ви можете вплинути на стан своїх суглобів за допомогою простих методів, таких як корекція харчування та фізична активність.
Харчування для підтримки здоров’я суглобів
Для того, щоб допомогти своєму організму підтримувати суглоби у здорову стані, скорегуйте харчування таким чином:
- Зведіть до мінімуму вживання копченої, занадто гострої їжі, жарених блюд, фаст-фуду, снеків.
- Зменште кількість солодощів та продуктів, в яких багато маргарину в раціоні.
- Обмежте кількість шпинату, щавлю, бобових в меню.
- Додайте в раціон продукти, в яких багато селену та сірки: вівсянку, часник, морську капусту, яйця, цибулю.
- Їжте якісне дієтичне м'ясо, наприклад, курку, кролятину.
- Додайте в раціон жирну морську рибу, вона якісне джерело корисних ненасичених омега-3 жирів.
- Їжте продукти, в яких багато кальцію: молочні продукти, яйця.
- Слідкуйте, щоб в меню було достатньо овочів та фруктів.
Оздоровлення раціону буде корисним також, якщо вам вже діагностували якесь захворювання суглобів. Але рекомендації можуть відрізнятися в залежності від типу хвороби, тому про харчування треба поговорити з лікарем, який вас лікує.
Фізична активність для збереження нормальної рухливості
Важливе значення для здоров'я суглобів має фізична активність. Людина має потребу в щоденних рухах, і потрібно її задовольняти. Для здоров'я суглобів рекомендуються різні види активності:
- Аеробні вправи малої та середньої інтенсивності: ходьба, плавання, велосипед.
- Вправи на розтяжку та баланс: йога, пілатес тощо.
- Силові вправи (можуть бути зі своєю вагою або додатковою вагою).
- Гімнастика для суглобів.
Але підбирати фізичне навантаження треба індивідуально з урахуванням особливостей організму, надмірні навантаження можуть навпаки нашкодити суглобам.
Лікарські засоби, які допоможуть рухатися вільно
Покращити стан суглобів та прибрати дискомфорт, скутість та больові відчуття допоможуть лікарські препарати. Є кілька груп ліків, які зазвичай призначаються при проблемах з рухливістю суглобів. Якщо виникає біль, то позбутися її допоможуть протизапальні препарати для суглобів. Вони можуть усунути больові відчуття та будуть впливати безпосередньо на запальні процеси, що виникають у суглобах. Також при проблемах суглобів можуть використовуватися хондропротектори, засоби від подагри тощо.
Для того, щоб придбати ліки, вам потрібна аптека онлайн, де можна зробити це швидко і вигідно. Але щоб обрати дійсно ефективний препарат, треба консультуватися з лікарем. Фахівець допоможе знайти лікарський засіб, який буде найбільш дієвим у вашому випадку.