Лікарі відзначають стрімке зростання кількості дітей, у яких діагностують розлад аутистичного спектру. Зростання захворювання в порівнянні з минулими роками подібне до тенденції епідемії. Статистика показує, що 180 років тому патологію діагностували у однієї дитини на 10 тис., 90 років тому цей розлад фіксують вже у одного малюка на 110 дітей, а сьогодні у США на 88 дітей припадає 1 дитина з аутизмом. Лікарі називають ці цифри дуже бентежними, адже на 55 хлопчиків зараз народжується один із РАС. Збільшення випадків аутизму зростає з кожним роком у всьому світі, а це підвищує статистику інвалідності, адже РАС проявляється порушенням соціального функціонування.
Діагностика, терапія дітей з аутизму
Наразі не існує єдиного аналізу, який міг би точно підтвердити діагноз «Аутизм». Навіть короткий огляд малюка командою фахівців не гарантує постановки точного діагнозу. Визначають РАС по наявності/відсутності конкретних поведінкових характеристик. Лікарю належить прийняти до уваги результати аналізу, детально ознайомитися з історією розвитку малюка.
Основні критерії діагностики розладу описано на сайті autism-mmc.com.ua:
- дитина не здатна встановлювати зоровий контакт
- вимова слів не вдається, чується лише “мукання”
- дитина не грає з однолітками
- малюк не реагує на прохання
- спостерігається тремор головою, пальцями
- дитина може гризти руки
- малюк виглядає відстороненим, ігнорує рідних
- відсутній інтерес до іграшок
- дитину лякають звуки, вона здригається
- малюк схильний бити сам себе по обличчю
- не відгукується, коли до нього звертаються на ім'я.
Відомий медичний центр ім. Мардалейшвілі практикує розроблене його спеціалістами ефективне лікування аутизму у Хмельницькому. Фахівцям важливо знайти відповідь на запитання, хто такі діти-аутисти. Таких пацієнтів називають дітьми дощу, адже їм не властиво посміхатися, дивитися в очі, вони не люблять певних звуків, віддають перевагу самотності. Особливість цих дітей у тому, що вони ховаються у свій світ, а не просто живуть у ньому. Тому лікарі наголошують на тому, що корекція аутизму у дитини у Хмельницькому має починатися з кохання.
Колектив кваліфікованих лікарів грузинської клініки розробив і використовує практично унікальні методики терапії, що дозволяють аутистам долати відстороненість від навколишнього світу, який здається їм ворожим. Завдяки проведенню грамотної корекції, лікарі отримують добрі результати терапії РАС. Так, результатом використання індивідуальних реабілітаційних програм стає максимальна адаптація дитини з аутистичним розладом до навколишнього світу.
Ефективні методи лікування аутизму
Аутизм лікарі визнали однією із серйозних соціальних проблем. Корекція аутизму в Хмельницькому має на меті підвищення якості життя аутиста, зниження дискомфорту, напруги в сім'ї, формування здатності жити надалі незалежно. Лікарі тбіліської клініки використовують наступні методики:
- робота з інструктором
- уроки з логопедом
- психотерапія
- використання стовбурових клітин, забір яких здійснюється із власного кісткового мозку, пуповини або пуповинної крові
- дієтотерапія
- медикаментозне лікування
- використання стовбурових клітин, отриманих із пуповинної крові рідних (брат, сестра).
Проведення терапевтичного курсу, нагляд за пацієнтами з РАС вважається складним, трудомістким процесом. Але опускати руки не варто в жодному разі. Завдяки спільним зусиллям батьків, лікарів, результати праці все ж таки будуть, і вони дозволять досягти дитині аутисту ремісії, при якій можливе подолання діагнозу. Діагноз РАС не варто сприймати як вирок, важливо навчитися з ним жити. Щоб лікування проходило легше та з найкращим результатом, батькам слід відразу звертатися за допомогою до лікарів при виявленні перших тривожних ознак аутизму.