В Україні триває війна, від якої страждають не тільки люди, але й тварини. Що робити, якщо немає можливості купити своєму улюбленцю корм, до якого він так звик? Особливо це стосується українців, які проживають у прифронтових зонах. Коти та собаки, чуючи звуки вибухів та скануючи емоційний стан господарів, теж переживають стрес. Це може позначатися і на поведінці, і на загальному стані. Тому надзвичайно важливо підібрати альтернативний раціон харчування, який не стане причиною додаткового стресу для улюбленця.
Загальні поради
Звісно, найкращим варіантом є спеціалізований раціон — наприклад, корм Про План для собак та котів. Він містить всі поживні речовини в необхідній кількості та підтримує здоров’я улюбленця. Якщо ж наразі проблематично купити цей варіант, але загалом складнощів із продуктами немає, дотримуйтесь таких правил:
- М'ясо та риба обов'язково мають бути в раціоні, оскільки є важливим джерелом білку. Жирні сорти використовувати не варто, оскільки це може призвести до розладів травлення. Курка, кролик, індичка, хек, палтус, тріска є вдалими варіантами. Рибу та м'ясо обов'язково потрібно добре відварити, сирі продукти давати тварині не можна.
- Овочі є джерелом клітковини, проте варто вибирати варіанти, які містять мінімум крохмалю. Наприклад, морква, гарбуз чи червоний буряк. Овочі теж потрібно добре відварити.
- Крупи. Найкраще підходять для тварин рис та гречка, але змішувати чи давати почергово крупи не бажано. Краще вибрати один варіант (який найбільше подобається тварині) і використовувати його постійно.
Змішувати м'ясо та рибу теж не можна, білкові продукти різного походження ветеринари рекомендують давати в різні дні.
Заміна сухого корму для кішок
Кіт є вузькопрофільним хижаком, тому мінімум 60% постійного раціону має становити білок (м'ясо чи риба). 20% — це крупа, ще 10–15% — овочі, а залишкові відсотки становлять жири (рослинні чи тваринні). Чим компенсувати дефіцит білку? Краще для заміни використовувати овочі та жири, адже надлишок каші в раціоні може стати причиною серйозних розладів травлення. Додатково котам можна вводити в раціон нежирні кисломолочні продукти: сир, кефір, йогурт без добавок. Їжа в тарілці має бути теплою або кімнатної температури. Холодний натуральний корм часто провокує блювоту.
Альтернатива сухому корму для собак
Власникам собак у цьому питанні трохи простіше, адже їхня травна система більш адаптована до різних видів їжі і здатна засвоювати крохмаль та перетворювати його на енергію. Тож можете тимчасово перевести свого хвостатого улюбленця на натуральне харчування, а тільки-но з'явиться можливість, замовити все необхідне в маркеті MAUDAU. Рекомендована пропорція харчування для тварин:
- 30–40% — м'ясо чи риба;
- 30% — каша;
- 30–40% — овочі й жири.
М'ясо для собак потрібно обов'язково піддавати термічному обробленню.