Кожен українець намагається як може шанувати країну та долучатися до збереження її історії, багаття, символів. Купити чоловічі вишиті сорочки з доставкою ви можете з вишитими елементами з різних куточків України та підібрати собі такий виріб, який пасуватиме для повсякденних цілей та святкового настрою.
Вишиванка: довга історія
Точна дата виникнення вишиванки нікому не відома, адже це старовинний виріб, який виник сотні століть потому. Нашим предкам довелося зберегти його скрізь роки та втілити у нього вічний символ єдності, мужності та національної ідентичності. Вважається, що вишиванка може мати тисячолітню історію, знаючи, що вишивання було важливою частиною етнічного одягу українського народу. Раніше жінки вишивали своє мистецтво не тільки на одязі, не тільки на сорочках та сукнях, але й на рушниках, різноманітних декоративних матеріях, які потів вивішували в якості картини на стіну. Перші вишиванки не мали стандартних схем чи моделей. Вони виготовлялися виключно вручну та розроблялися на основі традиційних орнаментів, які відображали місцеву культуру та ідентичність. Кожна вишиванка була унікальною і мала свою власну історію та значення. А виготовлялися вони раніше, а зараз продовжують, переважно на таких натуральних матеріалах:
- Лляній тканині. Вона була дуже поширена для вишивання серед українського народу і залишається досі. Зараз вироби з льону коштують немало грошей, проте це вічна тканина, вироби з якої прослужать десятиліттями та перейдуть у наслідування дітям. Лляний одяг був популярним через свої властивості: високу міцність та здатність добре пропускати повітря.
- Особливо в регіонах, де бавовна була доступною, вона ставала найпоширенішим матеріалом. Часто українці вишивали на бавовняній натуральній тканині.
- Вовняні тканини були використані в прохолодні періоди. Вони слугували як захист від холоду в морозні зими та вишивка на них робилася товстими нитками.
- У багатьох регіонах вишивали на сукні – тканині, виготовленій з вовни та льону.
Досі українські майстри та виробники вишивають на натуральних, екологічних тканинах, які можуть показувати свої ефективні властивості для практичного носіння. На сайті https://vzhe-vzhe.com/cholovikam/vishivanki/ ви знайдете такі вироби, які мають виключно натуральний вміст тканин та зможуть подарувати тепло та затишок.
Вплив на традицію
Вишиванка є символом спадкоємності та збереження давнішніх традицій. Особливо ручні вироби цінуються досі найбільше. Ручна вишивка, традиційні орнаменти, які відображують те, чим жив народ протягом століть, передається з покоління в покоління. Продовжувати виготовляти вишиванки, навіть сучасними методами сьогодні, для українця означає робити справжнє мистецтво, що сприяє збереженню та розвитку народного мистецтва, ремесла. Вона стрімко розповсюджується світом та стає невід’ємним елементом світової моди, навіть за межами України.