Контактні лінзи квартальні - це сучасне рішення для корекції зору, яке забезпечує комфорт та якість бачення без необхідності носити окуляри. Вони стають все більш популярними серед людей будь-якого віку та стилю життя, завдяки своїм численним перевагам. Давайте розглянемо, чому контактні лінзи є вигідним вибором для багатьох людей.

З чого виготовляють контактні лінзи?

Вибираючи контактні лінзи, орієнтуйтеся не лише на ціну, а й на матеріал, з якого вони виготовлені. Адже одна з головних причин ускладнень при носінні контактних лінз – гіпоксія – кисневе голодування рогівки, яке виникає, якщо лінзи недостатньо добре пропускають кисень. Справжній бум контактної корекції почався в 60-ті роки минулого століття, коли в розпорядженні вчених виявилися різні біосумісні полімерні матеріали, здатні пропускати більше кисню до ока. Саме із полімерів досі виготовляються лінзи.

Цікавить ціни на контактні лінзи на 3 місяці? Ознайомитися з ними можна на сайті mrlens.ua!

Гігантський крок уперед контактна корекція зору зробила з винаходом гідрогелю – матеріалу, з якого було зроблено перші м'які контактні лінзи. Популярність гідрогелевих лінз забезпечили високий вміст вологи в цьому матеріалі (до 75%). Крім того, у гідрогелевих лінзах очам легше «дихало». Однак дев'ять років тому вчені здивували світ, створивши ще більш комфортний для ока матеріал – силікон-гідрогель. Тримісячні контактні лінзи з нього мають дуже високу киснепроникність і краще утримують в оці вологу.

Чи можна носити лінзи, не знімаючи на ніч?

На думку багатьох, хто носить лінзи, найпростіший спосіб завжди добре бачити - носити лінзи добу безперервно. Якщо ви ставитеся до таких екстремалів, то ризикуєте стати інвалідом по зору. Незважаючи на те, що деякі виробники вважають, що силікон-гідрогелеві лінзи можна не знімати навіть уночі, лікарі їх у цьому не підтримують. Великий досвід вітчизняних офтальмологів показав, що носіння лінз у такому режимі не є корисним для очей і тому призначається лікарем лише тих у випадках, коли це вкрай необхідно пацієнту. Наприклад, у силікон-гідрогелевих лінзах можна подрімати в громадському транспорті або використовувати їх 1-2 доби на роботі з цілодобовим графіком.

Дотримання терміну служби лінзи – ще одне обов'язкове правило для кожного, хто оцінив зручність лінз. Виробники не беруть терміни заміни лінз зі стелі: ця цифра залежить від матеріалу, з якого виготовляється лінза.