Нотаріус займає особливу позицію професіонала в галузі права, який має повноваження перевіряти законність вимог, права власності, відповідність угод вимогам законодавства та юридичну силу документів. Для досягнення цієї ролі спеціалісти проходять суворе навчання, тестування та отримують державну ліцензію для здійснення законної нотаріальної діяльності.
Як же обрати спеціаліста, який допоможе Вам успішно вирішити навіть найскладніші питання – в даному матеріалі.
В якому випадку потрібен нотаріус
Нотаріусів часто шукають для різних цілей, включаючи перевірку документів, вирішення спірних питань, засвідчення справжності підписів і документів. Стоячи перед вибором між приватним нотаріусом, який діє незалежно, але під контролем держави, та державним нотаріусом, роботодавцем якого є держава, важливо враховувати такі фактори, як обсяг роботи, цінова політика та орієнтація на клієнта.
Найближчого нотаріуса як державного так і приватного можна знайти, використовуючи відповідний гео запит, наприклад, “нотаріус святошинський район”. Для того, аби дізнатися, в чому ж полягає різниця між державним і приватним нотаріусом, і чи є вона принциповою, буде корисним ознайомитися зі статтею на сайті Locator.ua, адже, в загальному сенсі, права і обов’язки приватних і державних нотаріусів майже не відрізняються, хоча й специфіка їхньої діяльності може відрізнятися, що потребує ретельного розгляду на основі Ваших індивідуальних вимог.
Оцінка репутації
Чесно кажучи, беручи до уваги всі вимоги, які держава висуває до підготовки та роботи нотаріусів, важко собі уявити фахівця, який би працював безвідповідально, нехтуючи своєю репутацією. Тим не менш, враховуючи людський фактор і відмінності в спеціалізації, пошук рекомендацій у друзів, знайомих, і джерел в Інтернеті, може дати цінну інформацію про репутацію та специфіку роботи конкретного нотаріуса.
Фактори, що визначають вартість
Розташування відіграє важливу роль у визначенні вартості нотаріальних послуг, оскільки близькість до центру міста призводить до збільшення потоку клієнтів і пов’язаних з цим витрат, таких як оренда та конкуренція. Тому, коли Ви плануєте значну операцію, яка потребує нотаріального засвідчення, обов’язково приділіть час порівнянню цін на онлайн-платформах. Розбіжність між цінами може бути колосальна, причому здебільшого це буде визначатися віддаленістю від центру та престижністю того чи іншого району. Так, Ви можете самостійно дослідити різницю між результатами пошуку за запитами «нотаріус Поділ» та «нотаріус на Оболоні». Ще більше Вас здивує різниця у вартості послуг за пошуковими запитами нотаріус Київ та нотаріус Біла Церква, або нотаріус Буча, адже, чим далі від великого міста, тим нижчою буде вартість.
Який нотаріус краще: державний, або приватний
Як державні, так і приватні нотаріуси вимагають сплати фіксованого державного мита за свої послуги, тому приватні нотаріуси мають можливість визначати вартість своїх послуг. І така практика є цілком закономірною, адже вона передбачає додаткові витрати та надання послуг, що забезпечують пришвидшену обробку документів.