З приходом весни важливо і потрібно потурбуватися про безпеку наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розповімо Вам, коли, як і чим обробляти домашніх тварин від паразитів.
Коли розпочинати обробку?
Обробка тварин від бліх – це процедура, яку слід проводити цілий рік, раз на 1-3 місяці, залежно від обраного засобу захисту. Справа в тому, що ці крихітні істоти можуть бути активними в будь-яку пору року і жити, наприклад, у підвалах та під'їздах – ви можете принести їх на одязі та взутті прямо до себе додому. Тому обробляти потрібно навіть тих тварин, які взагалі не виходять на двір.
Кліщі активізуються, коли середньодобова температура сягає 5ºС, що з нашому кліматі може статися й узимку. А в районі теплотрас злощасний «кусь» від кліща можна отримати взагалі за будь-якої погоди. З настанням весни обробка від кліщів – обов'язкова.
Висновок: захищати тварину від паразитів необхідно будь-якої пори року, незалежно від того, як часто вона буває на вулиці. Але навесні ця тема стає особливо актуальною, оскільки блохи та кліщі починають активніше поводитися і блискавично розмножуватися, підстерігаючи наших пухнастих друзів на кожному кроці.
Дивіться не календар, а температуру повітря. Весна в наших широтах завжди веде себе не передбачено: іноді вже в середині лютого закріплюється впевнене тепло, а іноді навпаки – сніг та морози тримаються весь березень. Не треба чекати, поки перші блохи та кліщі самі про себе заявлять: їхні укуси не тільки викликають алергічну реакцію, а й переносять цілу низку небезпечних захворювань.
Як вибрати засіб від паразитів?
Протипаразитарні засоби підбираються залежно від породи та розмірів собаки, від її віку, активності. Для максимальної надійності можна і потрібно комбінувати різні засоби, але після попередньої консультації ветеринара. Гуляючи з собакою в умовах міста, достатньо обробляти її краплями раз на 3-4 тижні.
Загальні рекомендації. Самим надійним засобом для захисту від кліщів на сьогоднішній день є пігулки. Буває таке, що власники все таки знімають кліща в шерсті або поверхні тіла, але він не кусає собаку або кота, не присмоктується через захист. Але варто розуміти, що 100% захисту не існує, тому уважно оглядайте тварину після прогулянок.
Для тих, хто буває в лісопарках або живе в приватному секторі, додатковим інструментом захисту має бути спрей. Якщо ж ви вибираєтеся з собакою в ліс, у степ чи на луки - обовязково обробляйте тварину і себе кожного разу перед прогулянкою.
Слід також враховувати той факт, що кліщі, як майже будь-які паразити, швидко пристосовуються до отрути та виробляють резистентність до засобів захисту – імунітет до речовини може виробитись вже за один сезон. Тому перед покупкою нового засобу, завжди консультуйтеся з ветеринаром, перш ніж випробувати ту чи іншу новинку.
Найбільш популярні такі протипаразитарні засоби для собак:
-
пігулки – вважаються найефективнішою формою захисту. Повністю засвоюючись організмом, вони захищають тварину від бліх, кліщів, підшкірних паразитів та гельмінтів. Діють пігулки від 4 до 12 тижнів. Відмінний приклад – NexGard, Simparica, Bravecto;
-
спреї - місцевий одноразовий захист від кліщів на момент, поки вихованець виходить на прогулянку;
-
краплі – після нанесення крапель на поверхню шкіри компоненти, що діють, накопичуються в епідермісі, волосяних фолікулах і підшкірному жирі, і виділяються з потом і шкірним салом на поверхню всього тіла, захищаючи тварину від паразитів. Діють краплі 3-4 тижні, залежно від вибраного засобу;
-
шампуні – незважаючи на популярність, шампуні в боротьбі з паразитами практично не приносять користі – у них дуже низька концентрація діючої речовини, а термін дії дуже короткий.
Деякі краплі захищають тварин і від комах. Але використовуються для їх відлякування також пахучі спреї-репеленти, що містять ефірні олії лаванди, гвоздики, кедра тощо. Працюють вони кілька годин, доки діюча речовина не випарується. Пам'ятайте, що на бліх та кліщів репеленти не діють.
Як обробити тварину від паразитів?
Краплі наносяться точково на холку та/або вздовж хребта. Чим більший собака, тим більше має бути точок нанесення – по одній на 10 кг ваги. Ознака правильної обробки – суха шерсть без жирних плям. Протягом трьох днів до та після обробки собаку не можна купати.
Таблетки, в залежності від розміру, можна давати повністю або змішувати з їжею, хоча деякі з них самі по собі мають смак м'яса чи риби. Репеленти наносяться безпосередньо перед прогулянкою на все тіло собаки – так, щоб спрей не потрапив у вічі та дихальні шляхи тварини. Навіть при повноцінній обробці ретельно оглядайте вихованця після кожної прогулянки, щоб унеможливити найменші ризики. Для цуценят та вагітних сук протипаразитарні засоби має підбирати ветеринар.
Консультація ветеринара у Львові
Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій Вас проконсультують щодо вибору правильного препарату від паразитів. Це дуже важливий момент, бо деякі препарати могуть підходить одним видам тварин, а для інших бути токсичними. Тому важливо уважно вибирати засіб, дозування. Ми потурбуємося про Ваших домашніх улюбленців – їх здоров'я, безпеку та хороше самопочуття.