Автоматична кавоварка буде дуже зручним пристроєм, якщо навчитися її налаштовувати. Проте в кожній моделі може бути багато хитрощів, властивих саме цій конструкції. Можна скористатись і загальними порадами, щоб отримати ароматну смачну каву.
Що потрібно знати про варіння кави в кавомашині
Смак кави створюється завдяки хімічним сполукам, які зберігаються в пористій структурі кавових зерен. Гаряча вода допомагає їм вивільнитися та розчинитися. Для кожного різновиду кавових рецептів є особливі вимоги, але головною буде надійне обладнання. Прикладом може слугувати кавоварка Делонгі з сучасних лінійок, адже виробник уважно ставиться до деталей та ретельно продумує конструкцію.
Для заварювання необхідно витримати достатній час, адже розчинення відбувається поступово. Спочатку олії та кислоти, потім цукор, а в кінці — кофеїн. Тому через недостатню витримку напій отримає лише забарвлення та нестійкий кислуватий присмак. Головним завданням буде отримання правильного балансу між натуральними цукрами та гіркими сполуками, до яких належить кофеїн.
Налаштування кавомашини для отримання смачної кави
У кавомашині можна налаштувати декілька основних характеристик:
-
Об’єм кавової дози. Найкраще поставити максимальне значення, тому що менша закладка не дасть достатнього об’єму кофеїну. У такому разі еспресо вийде кислим, адже швидкість розчинення гірких сполук буде занадто повільною. Для інших різновидів рекомендації аналогічні.
-
Тип кави. Швидкість розчинення також залежить від попередньої обробки кавових зерен. Натуральна чи анаеробна підготовка сприяють виділенню гірких сполук, а миття — сповільнює процес.
-
Розмір помелу. Для еспресо найкраще підходить дрібний помел, за якого гіркі сполуки розчиняються майже з однаковою швидкістю з оліями, і напій за короткий час набуває повного букета смаків. Але також необхідно знайти баланс між помелом і кількістю кавових зерен на порцію, щоб не перенаситити воду. Відчуття суб’єктивне, тому доведеться провести декілька експериментів.
-
Вода. У воду часто потрапляють різноманітні домішки. Вони також змінюють смак, тому бажано використовувати лише фільтровану або очищену іншим методом. Дуже часто саме цей параметр стає основною проблемою, хоча ним можуть нехтувати.
-
Температура. Для еспресо знадобиться якомога гарячіша вода, а для американо рекомендують зменшити температуру, щоб сповільнити швидкість виділення речовин. Тоді смак буде рівномірним і багатим на відтінки.
-
Кількість води. Різниця між двома основними рецептами, еспресо та американо, лише в концентрації та об’ємі порції. Тобто смак залежить лише від того, скільки сполук може втягнути основа.
Для отримання ідеального смаку необхідно перевірити рецепти на практиці. Для цього потрібно протестувати декілька співвідношень перелічених параметрів і визначити найкращий. Пробувати результат краще, коли кава охолоне, тоді більше відчутні нюанси букета.