Аналітики Apple бʼють на сполох, адже американські гаджети продовжують втрачати популярність на одному з найбільших ринків світу - схоже, що Iphone більше не цікавий китайським користувачам. Така тенденція сформувалася ще у 2022 році, проте у 2024 збитки Apple особливо відчутні.
Загальний стан
Китайський ринок вважається дуже привабливим та перспективним, але водночас створити гідну конкуренцію на ньому є складним завданням для будь-яких технологічних компаній. Річ у тім, що місцеві виробники з часом стали пропонувати цілком гідні альтернативні пристрої, які виявилися значно дешевшими, а згодом скоротилася і різниця у якості. Перспективність китайського ринку вбачають не лише стосовно техніки. Наприклад, через заборону азартних ігор у Китаї понад 80% туристів закордоном беруть у них участь вперед та активно цікавляться, наприклад, на яких слотах можна виграти.
Зниження інтересу до продукції Apple виглядає не таким критичним, зважаючи на те, що у 2022 році ринок смартфонів у Китаї просів до 10-річного мінімуму. Також свій відбиток наклала його загальна перенасиченість та збільшення активності місцевих виробників. Втім, навіть на фоні таких невтішних новин продажі Apple на китайському ринку знизились лише на 4,4%.
Зелене світло для китайських брендів
Куди відчутнішим для Apple став початок 2024 року, коли за підсумками першого кварталу фінансові аналітики Counterpoint зафіксували зниження продажів аж на 19%. Відбулося це на фоні стрімкого зростання цифр у виробника Huawei, які зросли аж на 69%.
Багато хто вбачає у посиленні конкуренції ще й політичний підтекст та згадує санкції США щодо Китаю від 2019 року, що фактично перекрило доступ до важливих технологій. Зрештою, потреба в оновленні лінійки Iphone також знижується через появу альтернативних дешевших смартфонів.
Аналітики дійсно підтверджує збільшення присутності китайських смартфонів на внутрішньому ринку у порівнянні з першим кварталом 2023 року:
- Xiaomi - на 8,6%;
- Honor - на 11,5%;
- Huawei - на 69,7%.
За цей період знизились хіба що показники таких брендів як Vivo та Oppo, причому різниця досить суттєва. Якщо Oppo втратив на ринку понад 15%, то Oppo лише 0,4%. Варто також зазначити, що саме смартфони від Oppo у 2022 році на фоні падіння ринку змогли обійти Apple за загальним показником присутності на ринку.
Разом з тим така тенденція пояснюється банальним покращенням рівня якості китайських смартфонів - потужність процесорів, своєчасна інтеграція інструментів штучного інтелекту та вихід у преміумсегмент.