Сонячні панелі – це не просто девайси, які ловлять енергію сонця. Суть роботи приладу полягає в складному фотоелектричному процесі, коли сонячна енергія перетворюється на електроенергію і через контролери та інвертори передається до електроприладів.
Сонячні панелі мають свої переваги, особливості та унікальні якості, які впливають на їх вибір та подальшу роботу. Все про сонячні панелі, проєктування та монтаж знають спеціалісти компанії Контролмастер, а в статті ми спробуємо окреслити основні види сонячних панелей і на які критерії варто звертати увагу.
Види сонячних панелей
Найбільш відомі три основних види сонячних панелей:
- Монокристалічні. В їх основі – цільний кристал кремнію, завдяки чому такі панелі високоефективні в процесі перетворення сонячної енергії в електричну. Найбільш дороговартісний варіант панелей.
- Полікристалічні панелі. Більш бюджетний варіант модулів, оскільки виготовляються зі сплаву кремнію. Ефективність такого виду панелей менше, на відміну від монокристалів, але полікристалічні панелі можуть працювати в широкому діапазоні освітленості, в той час, як монокристалічні характеризуються більшою чутливістю до перепадів кількості світла. Полікристалічні моделі характеризуються високим коефіцієнтом продукування енергії навіть при низьких температурах.
- Тонкоплівкові сонячні панелі. Розрізняють аморфні кремнієві сонячні панелі (їм характерна мала вага і висока гнучкість конструкції), органічні моделі (низька вартість виробництва, та при цьому малий коефіцієнт перетворення енергії, всього 5-8%) та фототермальні батареї (геліосистеми). Останній вид продукує лише теплову енергію і характеризується складними механізмами відстеження сонячної енергії.
Кожен вид сонячних панелей має свої переваги та особливості. Найбільшим попитом для побутового встановлення користуються монокристалічні та полікристалічні модулі.
Як обрати сонячні панелі
Основні чинники, які впливають на вибір сонячних батарей:
- Ефективність, тобто наскільки добре сонячний модуль впорається із перетворенням із перетворенням сонячної енергії в електричну. Висока ефективність означає, що панелі одного розміру можуть продукувати більшу кількість енергії залежно від свого виду. Найбільш коефіцієнт ефективності характерний для монокристалічних батарей.
- Довговічність. Ключовий показник при виборі сонячних модулів, особливо у довгостроковій перспективі. Монокристалічні та полікристалічні батареї маю вищий показник довговічності на відміну від тонкоплівкових модулів.
- Площа або простір для встановлення сонячних панелей. Залежно від площі, Ви можете обрати компактні потужні модулі, або більші за розміром, але слабші за показником продукування енергії.
- Кліматичні особливості. Впливають на вибір модулів за коефіцієнтом стійкості до кліматичних змін. Різні сонячні батареї мають різні властивості. Наприклад, монокристалічні моделі чутливі до тіней, в той час, як тонкоплівкові батареї добре працюють в умовах хмарного неба.
- Бюджет. Один із визначальних чинників при виборі сонячних панелей. Залежно від можливостей запланованого бюджету Ви можете обрати дороговартісні високоефективні монокристалічні модулі або ж слабші дешевші та менш продуктивні батареї.
Порівнюючи різні моделі сонячних батарей, Ви можете обрати той вид, який відповідатиме Вашим потребам і можливостям. Але в загальному – сонячні панелі є значним кроком до свідомого споживання електроенергії в її чистому вигляді.
Звертайтесь до команди КонтролМастер – ми допоможемо підібрати, спроектувати та встановити ефективні сонячні панелі, користування якими принесе Вам відчутну економію та комфорт у перспективі.