Кожен спортсмен прекрасно знає, якими незручними можуть бути окуляри. Вони можуть злетіти з носа у будь-який момент, підстрибувати під час бігу або розбитися через близький контакт із противником під час боротьби. А плавати, кататися на ковзанах або стрибати з парашутом в них взагалі неможливо. І лінзи можуть бути чудовою альтернативою окулярам.

AD_4nXd-sQE-03jUM2qzltwY91YfR43E1xX5QI9RQU6_x1rrevPMAw4w79WH665g5XZgeSLg-w92P8Gxujc1TM_unctK3aeSyWPlSFO3H-APDr8N3aOq4L4LClrsUate2UYzT3MK9huDZni6jO3eBnuqIFQ46q0?key=_AZLssjNu_T-0nRFKoVVqQ

Плюси контактних лінз за активного способу життя

Використання контактних лінз для занять спортом та активного способу життя має чимало переваг від комфорту до безпеки. Серед них:

  • Ширше поле зору. Контактні лінзи забезпечують круговий огляд, тоді як окуляри можуть обмежувати поле зору. Дослідження показують, що контактні лінзи можуть збільшити периферійне поле зору приблизно на 15 відсотків порівняно з окулярами.
  • Краще сприйняття деталей. Відблиски на поверхні окулярів можуть сильно відволікати під час занять спортом і призвести до миттєвої втрати уваги. Контактні лінзи рухаються разом з очима, тому центр лінзи завжди знаходиться в полі зору, допомагаючи усунути потенційні спотворення та сліпі плями, пов’язані з окулярами.
  • Низький ризик пошкодження контактних лінз порівняно з окулярами під час занять спортом. Більшість окулярів не забезпечують стійкості до ударів, необхідної для захисту власника від травм очей. Контактні лінзи можуть допомогти усунути деякі занепокоєння. Контактні лінзи також часто є найзручнішим способом корекції для дітей та підлітків, які займаються різними видами спорту. Окуляри погано підходять під футбольні, хокейні чи бейсбольні шоломи, і вони часто злітають з дитячих облич під час таких занять, як гімнастика чи чирлідинг.
  • Сумісність з водними видами спорту. Лінзи можна сміливо використовувати під час плавання, пірнання, занять водними лижами, синхронним плаванням тощо. Звісно, їх потрібно поєднувати з окулярами для плавання.
  • Стабільний зір. Якщо ви носите контактні лінзи, вам не потрібно турбуватися про їх ковзання. Лінзи не сповзають, не підстрибують і не спадають з носа. Тоді як коли ви носите окуляри, ви відчуваєте, як ваша оправа рухається на вашому обличчі з кожним кроком. Під час бігу в окулярах можна помітити порушення зору.

До того ж контактні лінзи не пітніють, як окуляри, тому в тренажерному залі чи на пробіжці можна зосередитися на отриманні результатів, а не на чищенні окулярів.

Основні перестороги: що потрібно враховувати

Використання контактних лінз потребує певної практики. Перед тим, як надягати їх на тренування, варто відточити навички, щоб змогти їх впевнено знімати та надягати за потреби. І ці процеси потребують бездоганної чистоти рук.

До того ж варто враховувати, що підбирати лінзи для занять спортом має виключно лікар. Не можна купувати їх по старому рецепту (для окулярів). Також такі засоби корекції зору мають певні протипоказання для використання, про які можуть знати далеко не всі користувачі. Тому консультації офтальмолога перед покупкою точно не уникнути.

Вибір найкращих контактних лінз для спорту

Для активних людей найбільше підходять одноденні контактні лінзи. Вони мають чимало переваг з погляду комфорту та безпеки носіння під час різних видів спорту. Це одноразові моделі — їх можна надягати лише на тренування чи на гру, або використовувати протягом дня. Після використання їх не можна зберігати та надягати повторно — вони мають бути викинуті.

Одноденні лінзи зазвичай виготовляються з інноваційних матеріалів, таких як силікон-гідрогель, який забезпечує покращену повітропроникність і утримання вологи. Це сприяє підвищенню комфорту під час спортивних ігор і денної активності.

Також одноденні контактні лінзи ідеально підходять для спортсменів через те, що вони є максимально гігієнічними. Зручно мати додатковий набір контактних лінз у своїй спортивній сумці, щоб замінити лінзи після активності. Також вони відмінно поєднуються з захисними окулярами, шоломом тощо для профілактики травм та забезпечення додаткового рівня захисту для очей. Багато спортсменів використовують їх лише під час спортивних занять, а в інший час віддають перевагу окулярам або лінзам планової заміни.

Якщо ви займаєтеся спортом на свіжому повітрі, вибирайте контактні лінзи, які забезпечують додатковий захист від ультрафіолетового випромінювання, або носіть сонцезахисні окуляри за рецептом , щоб захистити очі від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Наразі виробники пропонують широкий асортимент одноденних контактних лінз, тому кожен може обрати ідеальний для себе варіант згідно з особливостями свого зору та індивідуальних потреб. Зокрема існують кольорові моделі, що здатні робити райдужку ока більш яскравою та насиченою, або й повністю змінювати її колір.