Під час укладання договору постачання важливим моментом є термін передачі покупцю товарної продукції. У випадку його порушення наступають штрафні санкції. Стягнення заборгованості у вигляді штрафу за несвоєчасне відвантаження товару – проблема, відома учасникам бізнесу, яким довелося мати справу з несумлінним постачальником. Коли характер відповідальності за це порушення чітко прописаний у договорі, але продукція все одно не надходить або приходить пізніше, потерпілий може звертатися до судової організації за захистом.
Багато контрагентів стикаються з проблемами, обстоюючи свої права в суді. Щоб мати шанси на успіх, потрібно правильно скласти позовну заяву, а також надати суду доказову базу щодо порушення з боку іншої сторони конфлікту. Виконати ці завдання грамотно та швидко вам допоможе лише досвідчений юрист. Він надасть вірну оцінку справі та зробить процес максимально продуктивним для заявника.
Процес стягнення штрафу
Перш ніж звернутися до суду щодо примусового стягнення штрафу, необхідно розуміти всі юридичні аспекти справи. Позивач повинен чітко уявляти:
- які можливості мають суд зі стягнення штрафу;
- чи є правомірним таке стягнення з огляду на строки оплати за договором постачання;
- чи є незаперечні докази провини відповідача у невчасному постачанні;
- які ще вимоги може висунути господарський суд для об'єктивного розгляду справи та винесення рішення.
Досвідчений представник адвокатської служби зможе швидко розібратися у цих питаннях. Завдяки йому у клієнта буде набагато більше шансів досягти справедливості та компенсувати завдані збитки.
Обов'язки сторін за договором постачання
Відповідно до договору постачання товарів, робіт, послуг, постачальник повинен вчасно надати придбану покупцем продукцію, а покупець – внести оплату за неї у встановлений угодою строк. Доказом зобов'язань сторін є проведена господарська операція. Несвоєчасне постачання товару або відсутність такої говорить про порушення зобов'язань. Така поведінка постачальника спричиняє санкції у вигляді штрафу. Умови стягнення, а також сума залежить від умов договору постачання.
Кожен учасник такого договору має право вимагати свідоцтва про його виконання іншою стороною. Тому будь-яке порушення зобов'язань завжди можна виявити. Якщо постачальник не надає товар, порушуючи строки, суд обов'язково має врахувати це при винесенні остаточного рішення.
Як забезпечити виплату штрафу за несвоєчасне постачання?
Професійний адвокат зі стягнення заборгованості бере на себе відповідальність за успішність справи про порушення строку постачання, максимально сприяючи постраждалій стороні господарського спору. Спеціаліст перевіреної юридичної компанії завжди допоможе клієнту розібратися у матеріалах справи та оцінити свої шанси.
Адвокатська організація від імені власних представників бере на себе зобов'язання:
- розглянути докази порушень, які мали місце у постачальника;
- правильно оформити позовну вимогу, щоб забезпечити захист інтересів позивача;
- переконати суд у правомірності дій клієнта, а також у необхідності накладання та виплати штрафу стороною, яка порушила договірні зобов'язання.
У разі відмови відповідача добровільно сплатити штраф після винесення судом такого рішення до справи вступає виконавча служба. Тож у разі коректно складеного договору покупці можуть розраховувати своєчасну передачу їм придбаних товарно-матеріальних цінностей.