Колінний суглоб бере на себе доволі сильне навантаження. А найбільш вразливою його частиною є саме хрестоподібна зв’язка, тому її травмування доволі розповсюджене. Найчастіше від цього страждають спортсмени, які бігають. Проте розрив передньої хрестоподібної зв’язки можливий і без активних занять спортом. Проігнорувати цю травму неможливо, адже вона має кілька симптомів, які не дозволяють продовжувати звичний спосіб життя. А ефективним методом лікування може стати артроскопія. ЇЇ виконують досвідчені лікарі - зокрема, травматологи-ортопеди, детальніще - arthroscopy.kiev.ua/ua/razryv-perednej-krestoobraznoj-svjazki.html.

Як зрозуміти, що стався розрив передньої хрестоподібної зв’язки

Підтвердити, що розірвалася передня хрестоподібна зв’язка може лише лікар, проте і сам пацієнт може запідозрити, що вона трапилася за кількома симптомами. Основний з них - нестабільність колінного суглоба, для якої характерний хрускіт при будь-якому русі. Також для розриву передньої хрестоподібної зв’язки характерні такі симптоми, як:

  • тягучий біль, що може різко змінюватися гострим;
  • опухлість в ділянці того коліна, яке було пошкоджене;
  • обмеженість функціонування колінного суглоба, через яку неможливо виконати звичні рухи.

Такі симптоми характерні й для деяких інших травм коліна, тому точно сказати, що причина саме у розриві хрестоподібної зв’язки, можна лише після ретельної діагностики. Для цього використовується тест Лахмана та передньої шухлядки, рентгенографія, УЗД та МРТ. Саме останній апаратний метод може максимально точно підтвердити, чи є розрив.

Як лікується розрив хрестоподібної колінної зв’язки

Така травма є доволі важкою, тому ігнорувати її однозначно не варто. Тим більше, що часто вона супроводжується ще й пошкодженням меніска та травмами хрящів. Оптимальним методом лікування може стати артроскопія. Це ефективний малотравматичний спосіб, який дозволяє назавжди позбутися проблеми назавжди. Виконується він артроскопом, для потрапляння якого у порожнину колінного суглоба на шкірі робляться три невеликі проколи. Саме такий варіант знижує ризик кровотечі та дозволяє зберегти естетику тіла, адже рубців практично не залишається.

Під час артроскопії ортопед-травматолог замінює зв’язки, щоб усунути їхній розрив. Найчастіше для цього використовується матеріал, який взяли у самого пацієнта. Проводиться така операція як під загальним наркозом, так і з використанням спінальної анестезії. Щоб швидко відновитися, варто ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря та виконувати призначені ним справи. Для повної реабілітації потрібно не менше шести місяців, адже розрив передньої хрестоподібної зв'язки це доволі серйозно. Саме через такий період спортсменам дозволяє пробувати повернутися до спортивної активності.