Диван є обов’язковим елементом інтер’єру вітальні. Саме на ньому ви будете відпочивати перед телевізором, розміщувати гостей. До того ж він може виконувати роль запасного ліжка. Тому обирати цей предмет гарнітуру потрібно ретельно. До того ж важливо, щоб диван вписався у оформлення вітальні.  

Купувати диван зручніше через Інтернет – в online-магазинах можна знайти більш значний вибір меблі. Наприклад, великий асортимент диванів представлено на порталі компанії «Меблі Вам» -   ось сторінка, де ви можете переглянути всі пропозиції.

Звернути увагу при виборі дивана потрібно на багато моментів: матеріал каркаса, оббивки, механізм розкладання, зовнішній вигляд дивана і його зручність.

У хорошого дивана каркас буде виконаний з натурального дерева, причому воно повинно бути дуже добре просушеним, інакше меблі будуть скрипіти. Втім, каркас може бути і металевим, тоді диван теж прослужить досить довго. При виробництві дивана можуть використовуватися елементи з ДСП, це істотно знижує кінцеву вартість виробу. Якщо в конструкції передбачені висувні ящики, усередині вони можуть бути виконані з фанери.

Матеріал набивання теж має значення при виборі дивана. Це може бути старий добрий поролон. Він відповідає багатьом вимогам до набивання - є гіпоалергенним, легким і коштує недорого. Однак така набивка прослужить істотно менше, ніж пружини. Поролон швидко розкришиться і втратить форму, а сучасні пружинні конструкції оснащені посиленим металевим каркасом. До того ж кожна пружина закріплюється в спеціальних осередках, які перешкоджають їх зсуву.

Враховуйте розміри кімнати при виборі дивана. Функціонально використати місце дозволить кутовий диван, який ви знайдете тут. Також ця модель підійде для того, щоб зонувати приміщення, відділити сектор для відпочинку.

Особливу увагу при виборі варто приділити механізму розкладання, тобто тієї самої частини, яка перетворює звичайний диван на зручне ліжко. Можна виділити основні види диванних механізмів: «розкладачка», «книжка» і «викочування». Розкладачка – механізм, що складається з складеного в три рази спального місця, яке розташовується під сидінням. Кожна з трьох частин має відкидні ніжки-опори, які нагадують будову звичайної розкладачки, за що цей механізм і отримав свою назву. Його істотний недолік – складність розкладання. Книжка – один з найпоширеніших варіантів. Являє собою простий механізм з відкидною спинкою. Істотно спрощує процедуру розкладання, але вимагає наявності вільного простору за диваном. Ще один істотний недолік такого механізму – недовговічність. Тому віддати перевагу дивану-книжці варто тільки в разі, якщо його не доведеться часто розкладати. Наступний тип механізму – викочування – є розширення спального місця за допомогою додаткової площі, яка розташовується під основним сидінням і висувається на колесах.