УЗД серця, завдяки своїй неинвазивности, простоті, дешевизні і достовірності одержуваних результатів в даний час є одним з кращих способів первинної діагностики різних захворювань серцевого м'яза і перикарда. Дізнатися більше про УЗД сердця можна тут.
З'явившись порівняно недавно, воно стало золотим стандартом в ревматології, кардіології та кардіохірургії, коли мова йде про захворювання серця. В більшості випадків даний метод дослідження витіснив фонокардіографію і рентгенографію. В якості профілактичного огляду його бажано робити 1 раз у рік.
Чим УЗД серця відрізняється від ультразвукового дослідження інших органів? Зазвичай УЗД серця називають ехокардіографії, підкреслюючи при цьому той факт, що воно проводиться з допомогою спеціальної допплерівської приставки, дозволяє оцінити не тільки анатомічну структуру серцевого м'яза і клапанів, але і стан кровотоку. Ось сторінка, де можна прочитати про це докладніше.
Дане дослідження інформативно, безболісно і абсолютно безпечно, тому широко використовується при вагітності, робиться як маленькій дитині, так і дорослому людині.
Які існують види УЗД серця?
Одномірне УЗИв М–режимі. Датчик видає зображення в режимі реального часу і нагадує вид серця зверху. Дає можливість розрахувати лінійні розміри камер і просвіт клапанів. Використовується у новонароджених, дітей і дорослих. Апарати, що дозволяють отримувати одномірне зображення, були широко поширені на зорі появи ехокардіографії.
Двомірне УЗІ. Створює зображення серця у двох площинах. Дозволяє розрахувати площу отворів мітрального, аортального та трикуспідального клапанів серця, а також просвіт магістральних судин.
Тримірне (доплеровське УЗД).Сьогодні використовується найбільш часто, так як дає найбільш повну інформацію про кровотоці та анатомічних просторах серця. З допомогою сучасних засобів програмування сучасні апарати можуть показати об'ємне зображення органу в реальному режимі часу, що значно полегшує завдання діагностики.
Які є способи проведення УЗД серця та як до них підготуватися? Через грудну клітку (трансторакальна ехокардіографія).У цьому випадку пацієнт оголюється до пояса і лягає на медичну кушетку, повертаючись на лівий бік. Ця поза є найбільш зручною для дослідження серця, тому що максимально наближає до грудної клітки його верхівку. Потім доктор змащує область грудної клітини спеціальним гелем, щоб забезпечити кращий контакт з датчиків апарату і починає проводити дослідження. В цей час на моніторі з'являється відповідна картинка, яка в залежності від типу використовуваного УЗД–апарату зможе бути одне–, двох– і тримірної.