Дорожньо-транспортна пригода є серйозним стресом для автовласників. Оглядаючи свій автомобіль після аварії, кожен власник автоматично починає підраховувати витрати на ремонт і переживати про суму страхових виплат. Як правильно оцінити збиток після ДТП і уникнути обману з боку страхової компанії?
Відразу ж після ДТП необхідно викликати співробітника дорожньо-постової служби і зателефонувати в свою страхову компанію з повідомленням про аварію. Багато автовласники віддають на місці ДТП оформляти європротокол і не чекати приїзду працівника ДПС. Так, це можливо. Але в даний момент накопичилося досить багато прецедентів, коли страхові компанії оскаржують в суді подібний протокол і відмовляють автовласникові у відшкодуванні шкоди. Тому, навіть якщо в аварії ніхто не постраждав і пошкодження автомобіля незначні, дочекайтеся приїзду працівника ДПС. Подальші дії будуть розвиватися за наступною схемою:
• співробітник ДПС проведе огляд місця аварії;
• виявить винного і складе протокол події;
• видасть постраждалій стороні довідку про ДТП і довідку про непорушення кримінальної справи.
В деяких випадках співробітники страхової компанії виїжджають на місце ДТП, щоб спостерігати за процесом оформлення протоколу. Найчастіше це відбувається, якщо ціна застрахованого технічного засобу перевищує два мільйони рублів.
Після оформлення ДТП, необхідно представити в свою страхову компанію пакет документів на відшкодування шкоди:
• обидві довідки, отримані у співробітника ДПС;
• повідомлення про ДТП, заповнена власноруч автовласником;
• розрахунковий рахунок, на який надійде виплата від страховиків.
Прийнявши документи та перевіривши їх, страхова компанія призначає дату експертизи з оцінки завданого збитку. Зазвичай між подачею паперів страховикам та проведенням експертизи проходить близько тижня. Щоб не втрачати цей час дарма, займіться пошуком майстерні для ремонту автомобіля.
Найкраще об'їхати кілька СТО і поговорити з різними майстрами. Так ви будете точно знати в скільки вам обійдеться відновлення авто і витрачений на цей час процес. Майте на увазі, терміни ремонту дуже часто зриваються із-за пошуку необхідних запчастин. Якщо пошкодження авто були несуттєвими, то швидше за все ви легко знайдете в магазинах міста радіатор або новий бампер. Але пошук потрібної двері або двигуна може затягнутися на довгі місяці. Щоб полегшити процес пошуку запчастин, зайдіть на сайт авторіа. Там ви знайдете всі необхідні запчастини до вашого автомобіля, а заодно можете прикупити аксесуари високо якості. Запчастини можна замовити з доставкою додому або вказати кур'єру адреса автомайстерні. Ваша покупка буде доставлена за лічені години. Якщо ви хочете дізнатися про роботу сайту побільше, то заходьте на сторінку у вікіпедії і читайте детальну інформацію про найпопулярнішому в Україні автомобільному сайті.
У призначений страховою компанією термін ви повинні надати свій автомобіль для проведення експертизи. Якщо авто не на ходу, експерт приїде до місця зберігання транспортного засобу. Фахівець повинен оглянути авто і скласти акт про пошкодження, на основі якого, він надасть звіт в страхову компанію. Зазвичай експерт ще під час огляду може назвати приблизну суму збитку. Якщо ви вже встигли заздалегідь поспілкуватися з автомастерами, то будете мати точне уявлення про те, чи вистачить вам цієї компенсації на ремонт автомобіля.
Відомі випадки, коли експерти, які працюють за домовленістю зі страховими компаніями, свідомо занижували суму завданої ДТП шкоди. В цьому випадку вам доведеться проводити незалежну експертизу за свої гроші і на основі її результатів звертатися в суд.