Повернення депозитів вже давно став проблемою №1 для вкладників банків в Україні. Багато просто опускають руки, вважаючи, що суперництво з банківською установою не принесе бажаного результату, відібравши лише час і кошти. Однак це не так. Повернути свої гроші можна - для цього існує маса законних варіантів, і допомогти в цьому вам зможе досвідчений юрист. Пам'ятайте, банк повертає гроші лише тим, хто готовий за них боротися. На жаль, самостійно фінансові установи не наполягають на тому, щоб ви отримали свої гроші назад.
Як правило, питання повернення депозиту виникає після того, як банк оголошений неплатоспроможним, однак відомі і випадки, коли платити відмовляється цілком ефективно діючий банк. Практика показує, що повернення невеликих сум вкладів проходить набагато легше і простіше, ніж повернення великих грошових коштів. Ще одна особливість процедури - гривневі депозити повертають швидше, ніж валютні.
Якщо депозит не повертається вам чинним банком, ви можете зробити один з наступних кроків. Існують основні способи, які можна вважати найбільш результативними. Якщо установа не вважається неплатоспроможним, отримати свої інвестиції назад можна скориставшись такими способами:
Достроково зняти гроші з рахунку. В цьому випадку вам буде потрібно юрист для правильного і юридично грамотного ведення діалогу з банком. Природно, на ваше нічим не підкріпленої вимога віддати гроші, ви можете отримати цілком обгрунтований або, навіть, чи не обгрунтовану відмову. Інша річ - зважена правова позиція.
Зняти гроші при закінченні терміну дії депозиту, не продовжуючи його. Написати листа в НБУ. Залучення до суперечки регулятора дуже часто має істотне значення. Однак поставтеся до складання документа серйозно і доручіть це фахівцеві.
Звернутися за захистом інтересів до суду. Суд може винести рішення, яке зобов'яже фінансова установа видати клієнту депозит, а також (при правильному підході) відсотки за час використання коштів поза договору і матеріальну та моральну шкоду.
Якщо вас цікавить повернення депозиту банку, визнаного неплатоспроможним, ситуацію можна вирішити іншими способами: шляхом звернення до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (в межах суми в 200 000 грн.) або шляхом звернення до суду з позовом про стягнення суми за депозитом, протягом 30 днів з моменту оголошення інформації про ліквідацію банку (для вкладів понад 200 000 грн.).