При купівлі нерухомості в Хмельницькому треба визначитися з багатьма важливими факторами: розташуванням будинку, поверхом, площею, кількістю кімнат, а також підрахувати, яке саме житло буде по кишені. Не менш важливо вибрати, що купувати — приватний будинок чи квартиру? Всеукраїнський пошуковик LUN.ua на одній сторінці зібрав продаж й оренду всіх видів нерухомості. Якщо ви хочете купити житло для подальшої здачі в оренду, завдяки ресурсу ви оціните, за скільки його можна придбати й яку ціну виставити для орендарів.
Який район вибрати
Вибір треба починати не з самого помешкання, а з району, в якому хотілося б жити. У віддалених частинах міста ціни на нерухомість нижчі, але прийдеться витрачати час на дорогу до роботи й назад. Також треба перевірити, чи присутня у вподобаному мікрорайоні інфраструктура. Сім’ям з дітьми важливо, щоб поруч була школа чи дитсадок, для всіх буде зручним і близьке розташування продуктових магазинів чи ринку. Якщо власного авто поки що немає, зверніть увагу, як далеко знаходиться зупинка громадського транспорту.
Якому будинку віддати перевагу
Тим, хто підбирає житло в багатоповерхових будинках, треба визначитися з типом споруди. Цегляні й монолітні будівлі, зведені 10–15 років тому, виглядають набагато краще, ніж більш «молоді» панельні багатоповерхівки. Але в останніх ціни на житло нижчі. Якщо й вибирати панельний будинок, краще звернути увагу на новобудови: вони мають гарну якість і зовнішній вигляд і теж пропонують доступну вартість квадратного метра.
Недолік нових цегляних будівель — перші пару років відбувається усадка. Якщо купувати житло в будинку, зданому в експлуатацію багато років тому, цієї проблеми не буде. Монолітні споруди дуже тихі, коли у всіх зроблений ремонт, в іншому випадку перфоратор буде чутно навіть через кілька поверхів.
На якому поверсі купити житло
Більшість потенційних покупців відмовляються купувати нерухомість на першому чи останньому поверсі. Навіть в оголошеннях можна помітити, що такі пропозиції коштують дешевше. З недоліків помешкань на першому поверсі можна відмітити сирість, холод, особливо в міжсезоння, необхідність додаткових заходів безпеки від злодіїв тощо. Але є й перевага — не треба далеко ходити.
Недоліки квартир на останньому поверсі — можливе протікання даху, високо підійматися в разі поломки ліфту, труднощі з підйомом меблів чи будматеріалів тощо. Плюси — немає шуму від сусідів зверху, тепло, гарний вид з вікна. І все ж оптимальний вибір — це 3–5 поверхи.