Як і у настільному комп'ютері, так і в ноутбуках варто звертати увагу на наступні параметри: процесор, оперативна пам'ять, відео карта, жорсткий диск. Якщо вам потрібно знайти ноутбук, який має найнеобхідніші параметри та невисоку ціну, звертайтесь на сайт, де є великий вибір ноутбуків тут.
Процесор. Якщо тільки це не ігровий ноутбук, то процесор, це серце системи. Як мінімум, обрана вами модель процесора повинна мати 2 ядра.
Оперативна пам'ять. Чим більший обсяг оперативної пам'яті, тим краще. Як мінімум, необхідно 4 ГБ, якщо навіть складних завдань ноутбук виконувати не буде. Сучасні браузери для інтернету «з'їдають» всю оперативку (скільки б її не було), тому деякі «важкі» сайти відкриваються туго. Деякі недосвідчені користувачі обурюються низькою швидкістю інтернету і грішать на провайдерів, але насправді це банальний брак оперативної пам'яті.
Відеокарта. Якщо вам потрібний не ігровий ноутбук, і не професійно робочий (тобто не для програм обробки графіки), особливо з відеокартою можна не паритися. У стандартних недорогих ноутбуках відеокарта інтегрована в процесор, і це відмінне рішення для слабких моделей. По-перше сильно знижується вартість, по-друге, простіше реалізується охолодження. Для ігрових моделей, звичайно ж, інтегрована графіка взагалі не годиться в сучасні ігри не пограєте. Тут потрібна, як мінімум, дискретна відеокарта.
Жорсткий диск. Грає меншу з ролей. Зараз при виборі даного комплектуючого не потрібно орієнтуватися на його обсяг. Достатньо мати жорсткий диск об'ємом 500 ГБ. Звичайний ноутбук може оснащуватися звичайним HDD-диском зі швидкістю обертання 7200 оборотів в хвилину (це стандартно для більшості моделей). Для ігрового ноутбука такий диск не годиться. Тут потрібен SSD-диск, що забезпечує високу швидкість обміну даних і, як наслідок, продуктивність всієї системи. Але SSD диски дорогі, і обсяг їх невеликий, але цим доводиться жертвувати для досягнення високої продуктивності.
Це самі основні критерії вибору. А тепер трохи конкретики.
При виборі ноутбука, який вам потрібен для виконання «шаблонних» завдань (погортати сторінки інтернету, зібрати урожай на своїй фермі, подивитися який-небудь фільм, або написати курсову роботу), ви можете вибирати будь-яку модель у ціновому діапазоні від 300 до 400 доларів. Будь-яке сучасне «залізо», нехай і низького класу, справляється з подібними завданнями.
Ось вам приклад такого ноутбука і, відповідно, його параметри:
- Процесор 2957U частотою 1400 Мг (2 ядра);
- 4 ГБ оперативної пам'яті;
- Вбудована в ядро процесора відеокарта (неважливо яка).
Ось такими параметрами повинен володіти ноутбук для дому. Власне, ми привели саме основні характеристики ноутбука, якими потрібно керуватися при виборі.