За кордоном Вже давно прийшли до висновка, що використання деревних ресурсів для опалення, при існуванні величезної альтернативної паливної сировинної бази – дуже затратно і недоцільно. Завдяки науковим дослідженням і розробкам провідних вчених була винайдена методика промислового виробництва недорогих і ефективних брикетів з торфу. Брикети з торфу мають безсумнівні переваги: ергономічна форма, зручність транспортування і зберігання, висока тепловіддача і низька вартість. 

Єдиним виробником сировини в центральній частині України є підприємство Житомирторф. Видобуток фрезерного торфу здійснюється відповідно до Держстандарту 13672-76 і відповідає всім обов’язковим параметрам: тип, органічний склад, ступінь розкладання сировини, фракційний склад, вміст вологи, теплоємність і теплопровідність, пористість, схильність до самозаймання, теплота спалювання. 

Фрезерний торф, який найбільше підходить для переробки в брикети повинен мати фракцію (частки) розміром 5-8 мм. На даному етапі виробництво RUF-брикетів з торфу здійснюється шляхом пресування на сучасних модернізованих прес-екструдерах. Для цього сировина попередньо просівається і переміщається в спеціальний бункер, який направляє підготовлену суміш в механічний екструдер. Торф, в силу своїх природних якостей, не потребує додавання в’яжучих речовин. Під дією преса-екструдера торф ущільнюється і цементується виключно за рахунок утворення внутрішнього зчеплення між частинками і надання механічної міцності готовому виробу. Перетворений в цільну шматкову форму брикетований торф набуває більших теплотворних властивостей і його калорійність прирівнюється до бурого вугілля. Відсутність будь-яких клейких речовин робить цей різновид палива абсолютно екологічним. 

Торф брикети для опалення мають наступні переваги: 

1. Низька ціна, обумовлена низькою собівартістю сировини і розміщенням виробництва недалеко від торфовища.

2. Компактність, внаслідок оптимальної прямокутної форми брикету, що дозволяє максимально щільно упакувати продукцію і більш ефективно використовувати вільний простір при транспортуванні і подальшому зберіганні.

3. Уніфікація застосування в будь-яких твердопаливних котлах.

4. Мінімальна зольність після завершення спалювання і безвідходність за рахунок подальшого використання золи в якості органічного добрива.