17:25, 3 грудня 2015 р.
У Хмельницькому планують побудувати сміттєпреробний комплекс (Фото)
Сьогодні у стінах міської ради обговорювали створення у Хмельницькому сміттєпереробного комплексу за рахунок інвесторської допомоги з боку провідної польської компанії.
Відбулася робоча зустріч міського голови Олександра Симчишина з керівником Національного проекту «Чисте місто» Іваном Олексієвцем та власником компанії «CONTROL PROCESS» Томашем Вятром. Можливість будівництва сміттєпереробного комплексу обговорювали також перший заступник міського голови Анатолій Нестерук, депутати міської ради, керівник комунального підприємства «Спецкомунтранс», очільниця відділу енергозбереження та інвестиційної політики міської ради та представники ЗМІ.
«Про актуальність будівництва сміттєпереробного заводу не варто і говорити. Я запевняю, що ми рішуче налаштовані на продуктивну співпрацю. Чи вийде вона – залежить і від вас, і від нас, – розповідає Олександр Симчишин. – Хмельницькому сміттєзвалищу наступного року буде 60 років. Воно на рік молодше ніж мій тато, тому йому вже давно пора на пенсію».
Компанія «CONTROL PROCESS» у Польщі функціонує 25 років. За роки функціонування поляки уже знають усі процеси створення таких комплексів, у тому числі присутній і негативний досвід. Тому сьогодні вони готові поділитися знаннями, які можна ефективно впровадити у будівництво комплексу в Україні, не допускаючи при цьому помилок. Компанія «CONTROL PROCESS» наразі зацікавлена у споруджені заводу в Хмельницькому. Позитивним є той факт, що інвестори не тільки продають технологію та фінансують її реалізацію, а вони й впроваджують абсолютно весь цикл функціонування заводу.
Будівництво сміттєпереробного комплексу в Хмельницькому наблизить Україну до європейського рівня. Сама співпраця з польськими партнерами стала реальною завдяки Національному проекту «Чисте місто». Інвестори готові вкладати кошти на будівництво аналогічного проекту в Харкові, Києві, проте там є безліч перешкод. Всього було обрано 10 українських міст, проте у нашому місті найкраще створені умови для втілення проекту в реальність.
«Ми готові допомагати Україні та Хмельницькому, зокрема. У нас є гарний досвід, фінансові можливості та вже напрацьована законодавча база. Ми готові передати Україні свій найкращий досвід. З радістю порадимо вам, як можна налагодити процес переробки сміття у Хмельницькому. Все, що залежатиме від польської сторони буде зроблено. Ми хочемо щоб ви уникли тих помилок, які допустила Польща, – наголосив Томаш Вятр. – Говорити можна багато, але необхідно приїхати, спробувати та реалізувати».
Проект із будівництва заводу коштуватиме приблизно 30 мільйонів євро та займатиме площу орієнтовно 5-6 га. Польська компанія готова надати їх Хмельницькому в кредит на 10 – 15 років. Відсоткова ставка за користування ним буде мінімальною – близько 1-5%. Питання постає у тому, хто буде власником заводу: комунальники, підприємці чи громадські організації.
Завод у який планують інвестувати доцільніше назвати комплексом із виробництва альтернативного палива. Після сортування та очистки на полігон будуть йти лише перероблені відходи. Таким чином у повітря та вода не будуть забруднюватися, а на саме звалище об’єми сміття будуть завозитися менші. При цьому термін функціонування полігону збільшиться приблизно на 10 років. При цьому, створення заводу забезпечить близько 100 нових робочих місць. Залежно від впровадження автоматизованої техніки цифра може варіюватися.
Підготовлену сировину Хмельницького сміттєпереробного заводу уже готовий споживати Кам’янець-Подільський цементний завод. Для хмельничан таким чином уже наявний споживач, а для кам’янчан – можливість значно скоротити витрати, використовуючи сировину як альтернативне паливо.
Наразі за словами Олександра Симчишина, буде створюватися робоча група та комісія, які будуть уже обговорювати конкретні моменти реалізацій проекту в Хмельницькому.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:23
24 грудня
ТОП новини
Оголошення
21:48, 22 грудня
2
11:40, 27 грудня
12
23:23, 25 грудня
13:06, 16 грудня
4
live comments feed...