
18:04, 24 червня 2016 р.
Топ-5 найпоширеніших видів шахрайства у Хмельницькому
Останнім часом все більше хмельничан стають жертвами шахраїв.
До вашої уваги топ-5 найпоширеніших різновидів обману.
Зняття порчі
Схема цього різновиду шахрайства надзвичайно проста. Майбутню жертву зупиняють під будь-яким приводом просто посеред вулиці: запитують, котра година, або як дістатися до певного пункту призначення. Запитують будь-що, аби тільки вступити з людиною у розмову. В якості подяки за отриману інформацію пропонують зняти «порчу», наведену заздрісниками. Жертву одразу піддають сильному психологічному впливу, маніпулюючи найуразливішими місцями кожної людини — життям, здоров‘ям рідних та близьких, особистим щастям. Шахраї, до речі, нерідко володіють певною здатністю вводити свою жертву у якийсь надзвичайний гіпнотичний стан.
Під приводом проведення спеціального ритуалу, який допоможе позбутися від прокляття чи пристріту, у жертви виманюють все, що має хоч якусь матеріальну цінність. Перевага віддається грошам і золотим прикрасам. Деякі особливо емоційні та вразливі громадяни не лише віддають усе, що мають при собі, а й виносять заощадження з дому.
Обмін грошей
На цей обман нерідко попадаються люди похилого віку. Незнайомці представляються працівниками банків або соціальними працівниками та розповідають, що у країні проводиться грошова реформа. Довірливим громадянам шахраї пропонують обміняти їх старі гроші на більш «сучасні».
Правоохоронці нагадують, що жодної грошової реформи в Україні наразі не проводиться і найближчим часом не планується. Гроші, які зараз перебувають у обігу, на нові купюри не замінюють.
Якщо до вас завітала людина, яка розповідає про те, що незабаром в державі мінятимуть старі гроші на нові, — одразу телефонуйте до поліції за номером 102 або до свого дільничного інспектора.
Продаж диво-товарів
До майбутньої жертви приходить незнайома людина у білому халаті з кейсом у руках, називається лікарем і турботливо цікавиться станом здоров‘я, або ж розповідає страхіття про чергові епідемії та нові маловідомі людству хвороби. Потім медпрацівник заспокоює, запевняє, що не все ще так безнадійно і пропонує придбати чудодійні ліки або прилади медичного призначення. Як правило, це які-небудь пігулки, добавки до їжі, тренажери, пояси тощо.
Не купуйте такого роду товари не проконсультувавшись з рідними. Навряд чи незнайомець і справді лікар. У кращому випадку, ви за невиправдано великі гроші купите абсолютно непотрібну річ, а у гіршому випадку — лише ще більше нашкодите власному здоров‘ю та власноруч поставите під загрозу своє життя.
Волонтерська допомога
Допомагати іншим – справа потрібна та схвальна, але нашою добротою часто користуються шахраї. Хмельничани легко віддають свої гроші волонтерам, навіть не замислюючись і не дивлячись, куди пожертви підуть насправді і не перевіряючи документів псевдоволонтерів.
Справжніх благодійників від шахраїв відрізнити просто: у них завжди при собі повинні бути медичні довідки тих, на кого збирають кошти, згода батьків, якщо це збір пожертвувань для дитини, контактні дані. Усі ящики повинні бути опечатані, і, головне, при собі у справжнього волонтера завжди повинні бути документи.
Трюки з банківськими картками
З цим різновидом шахрайства можуть зіткнутися ті хмельничани, які використовують пластикові банківські картки.
Схем махінацій з картками дуже багато. Наприклад, жертву під будь-яким приводом просять сказати або написати дані картки, пін-код, або код, який прийшов на телефон. Потім такі дані використовуються для незаконного зняття грошей. Будьте уважні і не занадто довірливі. Нікому не слід розголошувати таку інформацію, тим більше за допомогою телефону або пошти. А пін-код картки не можна повідомляти навіть працівникам банку.
Отже, будьте уважними та не давайте себе обдурити. Якщо незнайомі вам в обличчя соціальні працівники, медпрацівники, майстри по ремонту прийшли без вашого виклику — це привід, щоб бути пильними. Обов‘язково перевірте у цієї людини документи, запитайте, у якій організації вона працює. Не полінуйтеся зателефонувати до названого гостем підприємства та уточнити, чи дійсно до вас направляли такого фахівця.
Не користуйтеся послугами незнайомців для придбання дефіцитних товарів, вирішення питання щодо оформлення реєстрації, отримання житла, встановлення телефону, вступу до вищого навчального закладу та інших подібних послуг.
Коли вам пропонують вигідні умови влаштування на роботу за кордоном, швидкий заробіток, значні відсотки під зайняті гроші, миттєвий виграш, завжди пам'ятайте: безкоштовний сир може бути тільки в мишоловці.
На порозі квартири ніколи не підписуйте якихось документів.
Не грайте в азартні ігри, з іронією ставтеся до якогось миттєвого виграшу, коли його розмістили на рекламній шпальті газети.
Там, де мова заходить про оплату, вдумайтесь, чи вигідно це для вас, адже способи видурювання грошей найрізноманітніші.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:00
Вчора
12:43
30 квітня
Солодкі напої з доставкою: як обрати улюблений смак
Новини компаній
12:00
28 квітня
ТОП новини
Оголошення
19:35, 22 квітня
19:35, 22 квітня
19:35, 22 квітня
19:35, 22 квітня
19:35, 22 квітня
live comments feed...