Базарний Хмельницький
10:56, 9 лютого 2017 р.
Хмельницький речовий ринок: вже зовсім не «туча», або де ділися покупці (ФОТО)
Базарний Хмельницький
Наш новий проект «Хмельницькі базари» продовжується. Цього разу ми поспілкувалися з тими хто продає товари на ринку, та тими хто дає їм найбільшу виручку — оптовиками. Та дізналися, як змінилися торги за останній період.
Завітали ми на «толкучку» у середу зранку. Все, що ми тут побачили — це пусті парковки та майже цілковита відсутність покупців на самому ринку. Продавці пояснюють, що така ситуація складається майже щодня. За їхніми словами, денний виторг протягом року зменшився в два, а то й в три рази. Залишається лише одне — зігріватися в холодну пору року чаєм або кавою. Хоча дехто і до вирішення цієї проблеми підійшов з оригінальністю. Аби не нудьгувати та не замерзнути тоді, коли торги відсутні, пан Борис та ще декілька продавців відточують футбольну майстерність перепасовуючись у проході між контейнерами.
«А що залишається робити? Покупців з кожним днем все менше, а ціни постійно ростуть. От в мене контейнер з куртками, ніби сезон, а людей — катма. Кажуть, що за охорону контейнера доведеться платити ще більше, а компенсація залишається всього 15 тисяч гривень. У мене тут товару очевидно, що на більшу суму. От і залишається ганяти м’яч, аби хоч зігрітися трішки та не нудьгувати», — бідкається Борис.
Інший підприємець розповів, що зараз контейнери масово закриваються, а багато його друзів вже здали патенти та поїхали шукати кращої долі закордон. Адже торгувати сьогодні стало не вигідно, особливо, коли потрібно ще й оплатити роботу продавця за новими тарифами.
Проте знайти оптовиків нам все таки вдалося. Два мікроавтобуси активно завантажувалися та дещо соромилися не лише фотографуватися, а навіть спілкуватися. Як вдалося вияснити, за товаром вони сюди інколи приїжджають, але цього разу потрапили випадково, адже возили волонтерську допомогу воїнам в зону АТО.
«Ми живемо аж під кордоном Польщі. Зараз такий час, що потрібно допомагати іншим. Цього разу у Хмельницький заїхали повертаючись зі Сходу. Возили гуманітарну допомогу нашим хлопцям в зоні АТО. Регулярно у Хмельницький по товар їздити не вигідно, адже в людей зараз немає грошей, торги взагалі не йдуть та й дорога займає 6 годин, не рахуючи вже витрати на пальне», — розповів журналісту 0382.ua волонтер Ярослав Петрович
Можна зробити висновок, що з торгами в середу не склалося і у вівторок, за словами продавців, було не набагато краще. Всі кого нам вдалося зустріти пояснюють це явище просто: «В людей грошей вистачає лише на найнеобхідніше, тому зараз не до шопінгу».
Нагадаємо, що в цьому проекті, як і у всіх інших, ми завжди залишаємося відкритими і пропонуємо Вам взяти участь у його створені. Пишіть нам у коментарях про проблеми та теми пов’язанні з ринками Хмельницького, які турбують саме Вас. Найцікавіші з них, ми розглянемо у наступних статтях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Найбільша проблема Хмельницьких базарів
проголосувало 469 відвідувачів
Недотримання санітарних норм (бруд, сміття)
29,6%
Жахливі вбиральні
8,7%
Шахрайство продавців
14,9%
Низька якість продукції
22,0%
Неякісний стан доріжок (ями, нерівності)
20,7%
Відсутність сучасного обладнання для зберігання продуктів
4,1%
Останні новини
09:30
Вчора
ТОП новини
Оголошення
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
20:45, 3 січня
live comments feed...