F.A.Q
12:28, 28 лютого 2017 р.
Економно та екологічно: замінюємо побутову хімію домашніми миючими засобами
F.A.Q
Ми продовжуємо шукати корисні поради та відповідати на актуальні запитання у рубриці «F.A.Q.». Сайт 0382.ua ділиться порадами, як заощадити на покупці побутової хімії і засобів для догляду за тілом, використовуючи більш прості, дешеві та екологічні аналоги розрекламованих брендів.
Екологічність розрекламованої побутової хімії
Чи багато хто з нас ретельно перечитує і осмислює склад миючого засобу, який купуємо у магазинах? Швидше за все, ми більше покладаємося на красиву рекламу та відгуки знайомих, ніж вчитуємось в дрібний шрифт на упаковці. Все це може ввести нас в оману про чистоту і хорошу атмосферу в нашому домі, адже реклама не завжди відображає реальний стан справ.
Ополіскувачі для білизни збагачують повітря в будинку толуеном, стіріном, фенолом, тимолом, ксіленом, тріметілбензіном і безліччю інших шкідливих компонентів. Всім цим ми дихаємо. Освіжувачі повітря містять діхлорбензін - токсична речовина, що пригнічує роботу печінки, нирок і нервової системи. Такий «букет» можна знайти в кожній рідині для миття чи чищення.
Знаючи про набір хімічних елементів в чудо-порошках і сумішах, не варто зберігати вдома великі запаси побутової хімії на кухні, тим більше у відкритому вигляді. Це може стати причиною появи алергії, астми, висипань на шкірі, загального нездужання і інтоксикації організму.
Так що ж робити, адже ми не можемо відмовитися від миючих засобів? Давайте поговоримо про прості і, що важливо, дешеві аналоги.
Ароматизатор повітря
Ароматизатор повітря можна зробити самостійно з підручних засобів. Наприклад, використовуючи шкірку цитрусових. Просто покладіть її на тарілку або в красиву баночку, і приємний новорічний запах в кімнаті порадує вас деякий час.
Для виготовлення ароматизатора більш тривалої дії покладіть в красиву невеличку склянку трішки харчової соди і капніть зверху кілька крапельок ефірного масла з улюбленим запахом. Прикрийте її нещільно або зробіть в кришечці акуратні дірочки, і запах у кімнаті буде постійним. При необхідності вміст можна струсити, щоб запах посилився. Також наповнити дім улюбленим ароматом можна за допомогою аромалампи.
Чистка і миття посуду
Позбавити посуд від неприємного запаху можна також за допомогою шкірки від цитрусових. Досить натерти нею дошку для нарізання, раковину, сковорідку або каструлю, і природна дезодорація зробить свою справу.
Харчова сода — відмінний засіб для миття посуду, плити і раковини. Вона так само є засобом проти цвілі, нейтралізує неприємний запах.
Гірчичний порошок легко справляється з жиром і забрудненням посуду. Якщо настояти його в пропорції 1: 2 з водою, то вийде відмінний засіб для чищення.
Для дезінфекції можна обробити кухонні поверхні, дошку для нарізання, посуд, мочалки, раковину 5% розчином оцту. Налийте його у ємності з пульверизатором і оприскуйте.
Щоб очистити чайник і інший посуд від накипу, використовуйте порошок лимонної кислоти. Додайте його в воду при кип'ятінні, і чайник знову блистітиме. Після цього розчин слід вилити, сполоснути чайник і ще раз прокип'ятити в ньому вже чисту воду.
Придбайте металеву губку, щітку з жорсткою щетиною, щільні і якісні губки для миття посуду — все це допоможе ефективніше впоратися із забрудненням.
Частка мікрохвильової печі
Для очищення мікрохвильовки використовуйте сік лимона, лимонну кислоту, шкурки апельсина або оцет, розведені водою. Поставте тарілочку з рідиною всередину мікрохвильовки, включіть її на 5-10 хвилин, після чого протріть мікрохвильову піч зсередини м'якою ганчіркою.
Частка духовки
Жир на склі та деку духовки можна очистити за допомогою розпушувача тіста. Просто змочіть поверхні водою і насипте зверху розпушувач. Через кілька годин жир збереться в грудочки, які легко можна видалити. А нагар зникне, якщо натерти його оцтом і посипати харчовою содою.
Чистка холодильника
Холодильник можна протирати слабким розчином соди. Щоб усунути неприємний запах в холодильнику, можна:
- при слабкому запаху — покласти в холодильник шматок сухого чорного хліба, половину сирої картоплини, шкірку цитрусових, кави в зернах.
- при більш сильному запаху використовуйте оцет або нашатир з водою в пропорції 1:1. Помістіть стакан всередину порожньої камери на пару годин. Після чого вийміть засіб і добре провітріть холодильник при відкритих дверцятах.
Частка пральної машини
Для очищення самої пральної машини від накипу і цвілі можна використовувати порошок лимонної кислоти і "білизну".
- 200 грам лимонної кислоти слід засипати всередину барабана і запустити холосте прання при високій температурі без попереднього замочування. Однак варто пам'ятати, що передозування лимонною кислотою може пошкодити гуму в пральній машині.
- 1-1,5 стакани білизни залийте в резервуар для порошку або прямо в пральну машину. Запустіть машинку вхолосту при максимальній температурі.
Частка унітазу
Якщо перед вами стоїть завдання реанімувати неабияк запущений унітаз, то варто скористатися одним з методів:
- Вилліть стакан оцту в унітаз, висипіть 1/4 частину пачки соди і почекайте 10-15 хвилин. За цей час хімічна реакція "наведе чистоту".
- Якщо кинути на ніч в унітаз дві великі розчинних таблетки вітаміну С, то ефект буде приблизно тим же.
- Змішайте в 2 літрах води 1 стакан перекису водню і 1 столову ложку аміаку. Залийте розчин всередину, і закрийте кришку. Через 10 хвилин можна мити щіткою.
- З іржавими патьоками допоможе впоратися звичайна «білизна», з бактеріями — хлорка.
Замість ароматизатора на унітаз можна використовувати простий, дешевий і екологічний аналог. Купіть дешеву зубну пасту. Зробіть в тюбику кілька маленькі надрізи і покладіть всередину бачка. Тепер при змиванні у вас може вийти приємний м'ятний або полуничний запах. Такий освіжувач прослужить довго. Якщо у вас у наявності вже є готовий контейнер для освіжаючої рідини, просто наповніть його пастою.
Частка кахлю
Мити кахель мильною водою краще в напрямку знизу нагору, а змивати - зверху вниз. Щоб не з'являвся наліт, плитку потрібно протирати хоча б раз в 10-15 днів. Справитися з вапняним нальотом допоможе столовий оцет.
Боротися з цвіллю можна за допомогою перекису водню. Розбавтео розчин перекису з водою у пропорції 1:1. Обприскуйте ним поверхню керамічної плитки з пульверизатора.
Відчистити плями іржі допоможе «білизна» або розчин перекису водню і нашатирного спирту (1:1). Нанесіть розчин на ганчірку і потріть іржу.
Миття підлоги
Засіб для миття підлоги можна замінити оцтом. Влийте 1 склянку оцту у відро з водою. Такий розчин — відмінний дезінфікатор і підійде для миття практично будь-якого підлогового покриття: лінолеуму, ламінату чи паркету. Запах оцту швидко вивітрюється, а щоб аромат був приємним — просто додайте у воду кілька крапель ароматичного масла.
Екологічне миття вікон
Серветки з мікрофібри — відмінні помічники для чищення стекол, вікон і дзеркал. Якщо додати кілька крапель оцту або нашатирного спирту в воду для миття вікон, то з'явиться додатковий блиск.
Якщо забруднення сильне, використовуйте ємність з пульверизатором, в яку налийье розчин оцту з водою. Також можна використовувати хлорне вапно з водою — 50 гр. на 1 літр.
Плями від мух протирають цибульним зрізом, а потім слабким розчином синьки.
Раніше сиру картоплю теж використовували для миття вікон — протирали свіжим зрізом скло, потім змивали холодною водою і витирали насухо. Можна використовувати розчин з крохмалю і води — 1 ст. ложка на літр.
Відмінно начищають скло чи дзеркало і старі капронові колготки і навіть "відпрацьовані" пакетики зеленого чаю.
Економічне прання
Купувати більший обсяг порошку вигідніше, але зберігати відкритий порошок шкідливо. Його можна пересипати у пластикові п'ятилітрові пляшки і герметично закрити. Витрата прального порошку на 1 кг білизни — всього 1 чайна ложка. Тобто, для стандартного машинного прання достатньо всього 5 чайних ложок.
Якщо білизну за 2-3 години до прання замочити, то порошку можна використовувати ще менше. При такому ж або навіть кращому ефекті.
Перед пранням можна змастити застарілу пляму сумішшю порошку і крохмалю в рівних частках, залишити на 10 хвилин і потім прати в звичайному режимі.
Мило
Господарське мило довгий час служило багатофункціональним миючим засобом. Воно добре дезінфікує, відпирає плями і не викликає алергії. Воно підходить для прання делікатних і інтимних речей. Раніше його використовували замість прального порошку — за допомогою ножа робили мильну стружку і з нею прали білизну, в тому числі і в перших пральних машинках. Не забуваємо про ці корисні властивості господарського мила!
Туалетне мило економічніше купувати по акціях і великими упаковками.
З решти обмилків можна зробити рідке мило. Для цього подрібніть шматочки мила за допомогою терки. У ємність налийте трохи лимонного соку, ковпачок гліцерину (продається в аптеці), висипте мильну стружку і залийте гарячою водою, змішайте, дайте настоятися 2-3 дні, добре струсіть і перелийте в баночку з дозатором.
Решта обмилків можна використовувати для замочування білизни. Їх можна скласти всередину тканинночго мішочка або капронової панчохи. Після замочування цей мішочок просушують для подальшого використання.
Чистка килимів
На свіжу пляму на килимі можна відразу насипати сіль, крохмаль або тальк, почекати поки забруднення вбереться, потім акуратно змести його рухами до центру плями. Чорнильні плями можна вивести оцтом або соком лимона — просто приклавши до плями намочену ганчірочку. Потім місце забруднення протріть мильною водою і витиріть сухою ганчіркою.
Видалити пластилін з килима можна, використовуючи туалетний папір або серветку. Пропрасуйте злегка теплою праскою паперову поверхню над плямою. Пластилін розігріється і залишиться на папері.
Жувальну гумку, навпаки, заморожують — накладіть лід поверх плями і видаліть гумку ножем. Пам'ятайте, як в нашому дитинстві килими чистили снігом? А зараз ви так робите?
Для видалення плям різного походження з одягу і тканин існує багато "бабусиних" методів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:02
30 грудня 2024 р.
23:32
27 грудня 2024 р.
23:22
27 грудня 2024 р.
23:09
27 грудня 2024 р.
11:48
24 грудня 2024 р.
11:23
24 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
11:36, 26 грудня 2024 р.
16:28, Вчора
113
01:58, 30 грудня 2024 р.
6
13:22, 29 грудня 2024 р.
5
live comments feed...