• Головна
  • Артем Харченко: "Хочу перемогти в телешоу, щоб купити спеціальний апарат для пересадки кісткового мозку"
15:03, 31 березня 2017 р.

Артем Харченко: "Хочу перемогти в телешоу, щоб купити спеціальний апарат для пересадки кісткового мозку"

12-річний Артем Харченко зі Старокостянтинова Хмельницької області, незважаючи на складну хворобу, допомагає пацієнтам київської лікарні, виступає з піснями перед військовими, повідомляє «ФАКТИ».

Його першу авторську композицію журі популярного шоу «Україна має талант. Діти » і весь зал слухали стоячи. Накульгуючи, підліток йде по сцені до мікрофона, дістає з-за спини гітару і починає співати. Слова і музика, написані Артемом, викликають сльози на очах у багатьох присутніх в залі. Адже пісня присвячена мамам, які чекають своїх синів з війни. Все в залі разом з членами журі довго аплодували конкурсанту стоячи.

- Мені було дуже приємно, це стало високою оцінкою моєї композиції, - посміхається Артем. - Це ж перша пісня, яку я сам написав.

Наша перша зустріч відбулася з Артемом Харченко трохи менше року тому в столичному онкоцентрі. Хлопчик готувався до операції із заміни тазостегнового суглоба, який вразила злоякісна пухлина. Артем проходив хіміотерапію, завдяки чому пухлина зменшилася. Навіть в той період, перебуваючи під крапельницями, він практично не випускав з рук гітару. Під час нашої бесіди підліток зізнався, що хоче почати писати свої пісні, а не тільки співати шлягери улюблених музикантів: Кузьми, Вакарчука, Дзідзьо ... І ось Артем довів усім, що талановитий не тільки як виконавець, а й як автор.

- Завдяки дорослим, які мене підтримують, допомагають в лікуванні, за цей рік я познайомився з багатьма відомими музикантами, - каже хлопчик. - Навіть пройшов курс занять з вокалу у Олександра Пономарьова. Це було дуже корисно і цікаво. А на концерті Дзідзьо я виконав його пісню. Здорово було, коли я вийшов на сцену кастингу шоу «Україна має талант. Діти», Михайло зі мною привітався і пояснив іншим членам журі:«Артем - мій друг». Мені не тільки цікаво взяти участь в проекті. Я б хотів перемогти, а отримані гроші витратити на покупку спеціального апарату для пересадки кісткового мозку для київського онкоцентру, в якому лікуюся. Він дуже потрібен лікарям, щоб допомагати таким дітям, як я. За рік сам побачив, які хороші у нас медики. Вони роблять дуже складні операції, проводять тривале лікування, їздять за кордон вчитися новим методикам. Але ці методи тут не можуть застосовувати, тому що в лікарнях немає сучасних інструментів, приладів. Все це дуже дороге. І за державні гроші не купується. Тому я і вирішив допомогти своїм лікарям. Якщо, звичайно, виграю.

- Чому Артем кульгає? - питаю у мами хлопчика. - Адже після заміни суглоба його хода мала відновитися.

- Коли хірурги встановлювали протез, то врахували, що дитина ще зростає, і металеву ніжку штучного суглоба зробили трохи довше, - пояснює мама Артема Наталя.

- Незабаром ноги стануть однакової довжини. Син легко переніс операцію і підготовку до неї. Найскладнішим для нього було те, що після ендопротезування треба цілий місяць лежати, не можна ставати на прооперовану ногу. Артем рухливий, товариський. А тут - тільки лікарняна палата.
02%20artem2%20k%D0%BE%D0%BF%D1%96%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8.jpg

* Батьки хлопчика роблять все для порятунку сина, одночасно підтримуючи його захоплення музикою і волонтерство

- У Артема Харченко саркома Юінга, одне з найскладніших онкологічних захворювань, - пояснює завідувач дитячим відділенням столичного онкоцентру Вадим Кобись. - Пухлина була в стегновому суглобі, але вже утворилися метастази в легенях. Тому ми не могли відразу провести операцію. Спочатку Артему довелося пройти хіміотерапію, завдяки якій всі освіти зменшилися, а дрібні метастази зникли. Тільки після цього ми замінили уражений суглоб штучним. Він добре вріс в кістки хлопчика.
... Біль в нозі у Артема з'явилася у вересні 2015 року. Батьки припускали, що син невдало з'їхав з гірки в басейні. Але неприємні відчуття не зникали, а навпаки, посилювалися.
- Травматолог, до якого ми звернулися, сказав: «Хлопчик росте, зв'язки і м'язи не встигають за зростанням кісток, ось і з'являються неприємні відчуття», - каже мама Артема. - Коли і через місяць синові не стало краще, ми засумнівалися: він не дуже швидко витягується, чому ж у нього повинні хворіти кістки і зв'язки? Знову пішли до лікаря, зробили рентген, після чого дитині терміново призначили комп'ютерну томографію. У лікарів, які дивилися знімки, був переляканий вигляд. У висновку з'явилося слово «остеосаркома», біля якого стояло багато знаків питання. Я відразу зрозуміла, що це ... Ми з чоловіком почали робити все необхідне, щоб позбавити сина від хвороби.
Сім'я фактично рік прожила в онкоцентрі. Як тільки лікарі дозволяли, до Артему приїжджали його друзі і забирали разом з батьками на черговий концерт або цікаву зустріч. І всюди хлопчика просили заспівати.

- Син захотів піти в музичну школу, коли був ще зовсім маленьким, - каже Наталя. - Він мріяв навчитися грати на гітарі. Навіть не знаю, звідки у нього така тяга. Ми з чоловіком далекі від музики. Я бухгалтер, чоловік - будівельник за освітою, але вже багато років займаємося тим, що допомагаємо моєму братові управляти кафе. Викладач, до якого звернулися, порадив почекати, поки Артем підросте і зможе відразу вчитися грати на великий, а не дитячої гітарі. У 2014 році син уже міг охоплювати гриф і почав займатися. Його не доводилося примушувати. Через два місяці Артем грав перші пісні, які розучив з викладачем: «Мама» і «Старі фотографії» Кузьми Скрябіна. Пам'ятаю, син в жаху прибіг до нас з новиною, що його улюблений музикант розбився в автокатастрофі. Для нього це стало справжньою трагедією.
- Мені дуже подобаються пісні Кузьми, - додає Артем. - Потім я почав виконувати «Моя Україна» і «Не твоя війна» Вакарчука. Добре пам'ятаю свій перший виступ перед бійцями. Це було в червні 2014 року. Я заспівав дві пісні у військовому госпіталі. Як мені аплодували! Після цього мене стали запрошувати в збірні концерти. І включили в громадську організацію «Мистецька сотня« Гайдамаки ».
Рік тому, коли стало відомо про хворобу хлопчика, волонтери влаштували концерт на підтримку самого Артема. Про що писали на сайті 0382.ua: Хмельничани згадували «Кузьму» та збирали кошти на лікування Артема Харченка (ФОТО, ВІДЕО).

Тоді була зібрана солідна сума грошей на покупку ендопротеза для хлопчика.
Лікарі припускали, що після операції та періоду відновлення Артему проведуть пересадку кісткового мозку. Але ніяк не вдавалося взяти у пацієнта стовбурові клітини, з яких потрібно було виростити спеціальну субстанцію. Довелося продовжити хіміотерапію. В цілому Артем пройшов 17 блоків ...
- Причому три з них були високодозової, - пояснює мама хлопчика. - Ліки вводили протягом шести днів по тринадцять годин поспіль. Сина це страшно змучує.
Незважаючи ні на що, Артем, знайомлячись з іншими пацієнтами дитячого відділення, тут же сам намагався їх підбадьорити, співав їм пісні. А підлітку з Азербайджану, котрий переніс складну операцію на стегні ( «ФАКТИ» розповідали про це 17 лютого цього року), передав гроші, які отримав за концерт в Немирові ...
- Артема вже запрошують не тільки як волонтера, а й як музиканта, платять йому гонорар, - посміхається мама. - А син, замість того щоб витрачати гроші на себе, тут же знаходить, кому їх віддати. Тисячу гривень відніс в сусідню палату - сім'ї азербайджанського хлопця. Сказав: їм же набагато гірше, ніж мені, ми-то недалеко від будинку, а вони в іншій країні. Коли волонтер Олександр Попов, який організував концерт в підтримку нашого сина, запропонував зробити подібний захід і в цьому році, вони вдвох вирішили, що зібрані гроші витратять на медичне обладнання для дитячого онкологічного відділення хмельницької лікарні.
- Аякже? - підключається до розмови Артем. - Якщо можеш допомогти - допомагай! Я так для себе вирішив. Пройшов кастинг телевізійного шоу, із задоволенням буду брати участь в самій програмі. І, звичайно ж, сподіваюся на перемогу. А за неї покладено хороший грошовий приз.
- Ми з чоловіком поважаємо рішення Артема допомагати оточуючим у міру сил, - каже мама хлопчика. - Нам же теж допомагають і рідні, і зовсім незнайомі люди. Ласкаво потрібно множити. Синові знадобиться ще два курси хіміотерапії, гроші на них у нас вже є. А ось на реабілітацію, яка Артему потрібна буде після завершення лікування, тільки починаємо збирати. Оптимальний варіант - пройти відновлювальний період в одній з європейських країн, що обійдеться мінімум в 12 тисяч доларів.
- А мені дуже хочеться апельсинів, - раптово дивує Артем. Він, не по роках дорослий і розсудливий, рідко говорить про свої бажання. - Лікарі не дозволяють мені їсти цитрусові. А так хочеться! Ще я вірю, що виповниться моя мрія - поїхати в зону АТО, щоб виступити перед солдатами. Ось видужаю - і обов'язково піду до них з концертами.

P. S. На цьому тижні Артем Харченко отримав звання кращого волонтера країни в національному конкурсі «Благодійна Україна - 2016». Для всіх бажаючих підтримати юного волонтера і музиканта публікуємо номер картки ПриватБанку 5168 7572 7444 7731. Відкрито на ім'я батька хлопчика Василя Харченко. Номер телефону мами Наталі (097) 065-85-02.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтер #перемога #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...