• Головна
  • Хмельницький речовий ринок: як не стати жертвою злодіїв (ФОТО)
Базарний Хмельницький
13:29, 7 квітня 2017 р.

Хмельницький речовий ринок: як не стати жертвою злодіїв (ФОТО)

Базарний Хмельницький

У проекті «Хмельницькі базари» ми продовжуємо розглядати найцікавіші теми. Цього разу спробуємо  дізнатися все про злочинність на речовому ринку: які злочини та правопорушення переважають, їхню статистику та як вберегтися і не піти звідси не лише з пустим гаманцем, а й без обновок та в поганому настрої.

Хмельницький речовий ринок не дарма отримав не офіційну назву «толкучка». Велике скупчення людей та неуважність деяких відвідувачів дає можливість «розгулятися» крадіям, шахраям та іншим охочим не чесно збагатитися. Прогнозовано, найчастіше на ринку відбуваються дрібні (кишенькові) крадіжки. Загалом, протягом всього 2016 року та трьох місяців 2017, на території речового ринку відбулося 85 правопорушень. Ось, як вони розподілилися по типах.

Гістограма

Гістограма

Я можна побачити на гістограмі,  77% від всіх правопорушень — крадіжки. Чому так, та як з цим боротися, ми вирішили запитати у старшого інспектора сектору моніторингу Хмельницького відділу поліції Катерини Шкуратової.

«Ринок — це велика територія, куди приїжджають люди з багатьох областей України та, навіть, з інших країн. Найчастіше потерпають від крадіжок громадяни, які не бережно відносяться до своїх речей. Особливо мешканці сіл, які не звикли до того, що у великому місті їх можуть обікрасти або обманути. Крадуть речі, які знаходяться на видному місці, люди забувають закрити сумку, сховати гроші. Ще одна категорія крадіжок на ринку — це крадіжки з прилавків. Продавці відлучаються з кіоску, а тим часом хтось вкрадає речі або сумку з грошима. Також інод бувають крадіжки з автомобілів, але тут ніякої системності не простежується. Шахрайство теж поширене, але відбувається не так часто», — розповіла старший інспектор.

Хмельницький речовий ринок: як не стати жертвою злодіїв (ФОТО), фото-2

Катерина зізнається, що викрадені на ринку речі знайти дуже важко. Якщо телефон, ноутбук, чи іншу техніку, якось можна відстежити, то з одягом все набагато складніше. Раніше, на ринку був відділ міліції, а після реформи, за територію відповідає Південно-Західне відділення поліції, а на самому ринку перебувають троє оперуповноважених до яких можна звернутися за допомогою.

Що робити, аби не стати жертвою крадія?

  • Перш за все, Катерина Шкуратова радить не спокушати злочинців: не тримати цінні речі на видному місці.
  • Гроші найкраще ховати у різних кишенях, бажано внутрішніх із застібкою.
  • Не носіть гаманець у задній кишені, пам’ятайте що її інша назва — «чужа кишеня».
  • Після купівлі, перевірте чи належно закрита сумка.
  • Не беріть на ринок паспорт (якщо потрібно, то лише ксерокопію). За статистикою, викрадені паспорти не рідко використовують для отримання кредитів, тощо. Після чого, у справжнього власника документу виникають додаткові проблеми.
  • Уважно стежте за своїми речами.
  • Замикайте автомобіль та ставте його на сигналізацію.
  • Якщо відчуєте, що хтось порпається у вашій кишені, або сумці, хапайте його за руку та кричіть, що спіймали крадія.

Якщо ж ви все-таки не встежили за власними речами, то негайно зверніться в поліцію: зателефонуйте 102 або біжіть у громадську приймальню поліції, яка знаходиться біля входу у Старий Ринок. Там від вас приймуть звернення, опитають свідків та спробують знайти крадія і ваші речі.

IMG_20170310_090421[1]

IMG_20170310_090421[1]

Нагадаємо, що в цьому проекті, як і у всіх інших, ми завжди залишаємося відкритими і пропонуємо Вам взяти участь у його створені. Пишіть нам у коментарях про проблеми та теми пов’язанні з ринками Хмельницького, які турбують саме Вас. Найцікавіші з них, ми розглянемо у наступних матеріалах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Найбільша проблема Хмельницьких базарів
проголосувало 469 відвідувачів
Недотримання санітарних норм (бруд, сміття)
29,6%
Жахливі вбиральні
8,7%
Шахрайство продавців
14,9%
Низька якість продукції
22,0%
Неякісний стан доріжок (ями, нерівності)
20,7%
Відсутність сучасного обладнання для зберігання продуктів
4,1%
#ринок #речовий #правопорушення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...