• Головна
  • Держекоінспекція з’ясовує причини загибелі риби в Старокостянтинівському районі (Фото)
17:31, 10 серпня 2017 р.

Держекоінспекція з’ясовує причини загибелі риби в Старокостянтинівському районі (Фото)

Під час здійснення заходів державного нагляду, спеціалістами Держекоінспекції у Хмельницькій області були проведені обстеження річки Случ на території Сахновецької, Самчиквської та Лидигівської сільських рад, а також водосховища сіл Сахнівці, Самчики та Губин Старокостянтинівського району.

При обстеженні виявлено масову загибель водних живих ресурсів (риби) в районі мосту через річку Случ між селами Красносілка та Сахнівці та на водосховищі села Сахнівці. Не краща ситуація спостерігалась і на водосховищах сіл Губин та Самчики. Більшу частину мертвої риби прибило до берега вітром.

З метою з’ясування обставин, що могли би спричинити масову загибель риби, Держекоінспекцією відібрані проби води для проведення інструментально-лабораторних досліджень та проведено облік кількості загиблої риби. Окрім того, під час обстеження були проведені вимірювання концентрації розчинного кисню у водоймах, який складає в середньому 0,5мг/см3.

Держекоінспекція звертається до всіх небайдужих мешканців області періодично проводити заміри розчинного кисню у воді та, за можливості, сприяти проникненню кисню у водойми. Одним із таких можливих шляхів є аерація за допомогою моторних човнів, під час якої відбувається розприскування води в атмосфері та насичування її киснем.

При виявленні мору риби просимо всіх звертатись на телефон «Гарячої лінії» Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області 0382-70-28-34.

Для довідки: Один літр повітря містить близько 210мг/см3 кисню. У такому ж об’ємі води кисню не більше 10мг/см3., тобто у 20 разів менше, ніж у повітрі.

Для нормальної життєдіяльності коропа потрібно, щоб на один літр води припадало 3-8 мг/см3 кисню. При його концентрації 2мг/см3 у літрі води риба поводиться неспокійно, випливає на поверхню і ковтає повітря; при концентрації 0,5мг/см3 короп швидко гине від задухи.

Судак і лящ засинають, коли вміст кисню в одному літрі води знижується до 2мг/см3, а лососеві (наприклад - форель) - до 1,5 мг/см3.

Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть. Інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху - масову загибель риби від нестачі або відсутності кисню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#риба #загибель #екологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...