• Головна
  • Вступаємо в закордонний ВНЗ: які правила і документи, розмір стипендії
09:51, 25 жовтня 2017 р.

Вступаємо в закордонний ВНЗ: які правила і документи, розмір стипендії

Вступаємо в закордонний ВНЗ: які правила і документи, розмір стипендії

Школярі, які планують отримати вищу освіту за кордоном, повинні подумати про це вже зараз

До Польщі без ЗНО

На сьогоднішній день Польща є лідером за кількістю студентів, які їдуть вчитися з України.

Що необхідно для вступу?

Шкільний атестат про повну загальну середню освіту і додаток з оцінками. Чим вище середній бал, тим краще. Тим абітурієнтам, які обрали державні вузи, доведеться підтвердити знання польської на рівні B2. Тест можна здати безкоштовно під час вступної кампанії на співбесіді. Або в будь-який час за 150 євро на іспиті при Держкомісії Польщі (сайт certyfikatpolski.pl - тут можна дізнатися дати іспитів і т.д.).

- Вступних іспитів в польських вузах немає, наше ЗНО не враховується, - розповіла "КП" в Україні "студентка Громадської академії наук у Варшаві Богдана Евзюра.

На питання, що заважає школяру за хабарі отримати в Україні ідеальний шкільний атестат і поступити в Польщі, дівчина відповіла:

- І що? Після першого семестру виженуть за неуспішність. Тут з цим строго.

Скільки можна подати заявок?

Навчання в державних вузах безкоштовне. Дозволяється подавати документи в два навчальних заклади, обов'язково вказуючи факультети. Приватних університетів можна вибирати, скільки хочеться.

Важливо: заявки на зарахування приймають вже з лютого і закінчують в серпні. Нашому абітурієнту варто подати взимку частковий пакет документів, до якого входять український паспорт і ідентифікаційний код, інші документи надаються протягом травня-червня, при отриманні атестата або диплома. Протягом 20 днів має прийти офіційне підтвердження прийняття заявки на вступ.

Протягом двох тижнів з дня подачі повного пакету вступних документів (список нижче) абітурієнт отримує рішення про прийняття його в обраний університет.

Перелік документів: копія атестату, додаток до нього з апостилем і перекладом документів на польську, сертифікат про знання мови, меддовідки, чотири фото 3 х 4, копія закордонного паспорта.

Як вчаться?

Освіта за Болонською системою. Термін навчання - від трьох до п'яти років. Випускники навчаються за рівнями: бакалавр, інженер, магістр. Навчальний рік складається з двох семестрів: з 1 жовтня до 31 січня і з 1 березня до 30 травня.

У Німеччині безкоштовно, але потрібно 800 євро

У Німеччині у іноземних студентів є два шляхи: вступити після школи в Штудіенколлег або відучитися в Україні один курс і перевестися.

Що таке Штудіенколлег?

Штудіенколлег - це річний курс при німецьких вузах для іноземних студентів. Він потрібен, щоб нівелювати різницю в системах шкільної освіти Німеччини та інших країн. До 2012 року нашим студентам дозволялося надходити в Штудіенколлег тільки після 1-го курсу українського вузу, але в останні роки вимога пом'якшили.

Надходять в Штудіенколлег після закінчення школи. Для цього потрібно подати шкільний атестат і свідоцтво про знання німецької мови на рівні В2. До минулого року більшість вищих навчальних закладів влаштовував і рівень В1. Надходження без іспитів, за конкурсом балів атестата про повну загальну середню освіту.

У німецький вуз можна поступити і минаючи Штудіенколлег. Для цього необхідно відучитися один курс в українському вузі на суміжній спеціальності і мати високий бал.

- Звичайно, вступати до університету після того, як ти відучився рік в Україні, набагато простіше. Але тут є одне "але". Потрібно дуже серйозно займатися мовою. Від студентів вимагають вже не В1, а С1, - розповів "КП" в Україні "Руслан Крамаренко.

Перелік документів

Кількості заяв на вступ до вищих навчальних закладів не обмежена. Вузи приймають заявки починаючи з березня до середини липня.

Навчання в державних вузах Німеччини безкоштовне, правда, є обов'язкові внески за послуги навчального закладу - обладнання, навчальний матеріал і т. Д. В розмірі до 800 євро в семестр. Після закінчення іноземцям дається 18 місяців на пошук роботи і отримання трудового контракту.

Для вступу необхідно відправити наступні документи: свідоцтво про закінчення середньої школи, свідоцтво про знання німецької мови на необхідному рівні, виписка із залікової книжки про зданих сесіях - для тих, хто перекладається після першого курсу українського вузу, в залежності від університету та обраної спеціальності можуть вимагати мотиваційний лист, рекомендації від викладачів, портфоліо і т д.

Як вчаться?

Навчання за Болонською системою. У Німеччині діє 5-річна система: 3 роки на здобуття ступеня бакалавра і 2 роки на здобуття ступеня магістра.

У США вся надія на стипендію

Система освіти в США дуже відрізняється від більш звичної європейської. Навчання тут платне - від 30 000 доларів за рік, включаючи проживання і т. Д. Іноземним студентам дозволено працювати не більше 20 годин на тиждень під час навчання і до 40 годин під час канікул, і тільки на території кампуса. За дозволом потрібно звернутися в службу підтримки іноземних студентів. Відмінники можуть претендувати на стипендію, яка частково або повністю покриє витрати на навчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #кордон #документи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...