15:53, 16 березня 2018 р.
«З хворої голови — на здорову» або, як держава розвиток подільських міст загальмувала. ФОТО
Очільники ОТГ та міст Хмельниччини обурені тим, що держава перекладає свої обов’язки на органи місцевого самоврядування.
У Хмельницькому на регіональній стратегічні сесії «Спільними зусиллями» на тему: «Зміни до бюджету, коригування бюджету. Робота органів місцевого самоврядування. Розвиток громад» зібралисяголови міст обласного та районного значення Хмельниччини, голови об’єднаних територіальних громад, селищних та сільських рад, а також виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Основною причиною зібрання стали навантаження міських бюджетів з боку держави. З 2018 на міста переклали цілий ряд видатків, які раніше не були «на їх плечах» На прес-конференції перед зібранням Олександр Симчишин та Олександр Слобожан наголосили на основних проблемах, та зауважили, що від прийнятих в Києві рішень, Хмельниччина постраждала чи не найбільше в Україні.
«Згідно з даними аналітиків АМУ, на Хмельниччині склалась складна ситуація із розподілом стабілізаційної дотації, оскільки міста обласного значення отримали лише 3% від загального обсягу цієї дотації, у той час, як саме у цих містах проживають 60% населення області. В інших областях цей показник сягає 18-20%. У зв’язку із цим необхідно врегулювати стосунки із обласною владою, яка здійснила такий розподіл», — зазначив директор Асоціації міст України.
Серед низки тем, не оминули проблему освітньої субвенції, яка не збільшилася з підняттям зарплатні педагогів. Таким чином Хмельницький бюджет отримав додаткове навантаження у вигляді 37 мільйонів гривень. А також обговорили резонансну постанову Кабміну про монетизацію пільг, згідно з якою додаткові видатки знову припадають на міські бюджети.
«Всіх чекає серйозна проблема, адже, якщо ми не захистимо свої інтереси, то містам доведеться відшкодовувати пільгові перевезення виконуючи функцію держави. Такий крок — ще один величезний фінансовий тягар для місцевих бюджетів, — коментує постанову Олександр Симчишин. Для Хмельницького, за попередніми розрахунками — це 104 мільйони гривень, що понад 25% нашого бюджету розвитку. Це означає, що ті важливі інфраструктурні об’єкти, які ми розпочали, просто, стануть довгобудами».
Нагадаємо, що Хмельницький бюджет розвитку вже і без того постраждав, через нововведення у Держбюджеті-2018.
На прес-конференції та й на самій стратегічні сесії наголосили, що це спільна проблема, яка стосується кожного і так чи інакше вплине на всіх мешканців, тому АМУ вже готує звернення до Кабміну та Верховної Ради у вигляді узагальнених пропозицій від всіх регіонів України, в тому числі й подільських голів міст та ОТГ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:23
24 грудня
10:46
20 грудня
Оголошення
11:57, 13 грудня
20:47, 13 грудня
2
19:29, 16 грудня
27
13:06, 16 грудня
7
live comments feed...