• Головна
  • Базові станціі та робота мобільного зв'язку
17:00, 3 травня 2018 р.

Базові станціі та робота мобільного зв'язку

Уявити сучасне життя без мобільного телефону, мабуть, неможливо. І якщо ще двадцять років тому цей пристрій був тільки у найзаможніших громадян, то тепер мобільним телефоном користуються і бабусі, і діти п'яти років. За статистикою за 2013 рік, стільниковим зв'язком користувалися 89% населення України!

Не дивно, адже навіть не самий «наворочений» мобільний телефон об'єднує в собі безліч функцій. Особливо багато часу зі смартфоном в руках проводять діти і підлітки - і це не може не викликати хвилювання з боку батьків. Деякі вважають, що мобільні телефони поширюють навколо себе шкідливе електромагнітне поле для зв'язку з стільниковими вишками. Та тільки чи правда це?

Як телефони зв'язуються між собою?

За допомогою базових станцій. Якщо говорити зовсім просто, то це такі вишки, які є посередниками між телефонами двох абонентів або між телефоном і Інтернетом. Для надання зв'язку вони використовують радіохвилі і електромагнітне випромінювання.

До речі, мобільний зв'язок називають стільниковим через особливості розташування базових станцій. Кожна з них обслуговує певну ділянку, свою соту. Чим більше базових станцій знаходиться навколо вас, тим краще буде зв'язок. Для зв'язку мобільні телефони і станції обмінюються радіосигналами.

Базові станціі та робота мобільного зв'язку, фото-1

Чи варто боятися випромінювання базових станцій?

Ні. Почнемо з того, що випромінювання станцій набагато менше за потужністю, ніж те, що поширює телефон. Базова станція не світить вузьким променем безпосередньо в телефон, а «розмазує» все своє випромінювання в просторі навколо себе - і потужність сигналу швидко падає з віддаленням від станції. Крім того, будь-яка перешкода на шляху сигналу послаблює його. Наприклад, звичайне віконне скло зменшує потужність в 2,5 рази, а залізобетонна стіна - в 32 рази.

Ось ще один цікавий факт про мобільний зв'язок: чим ближче базова станція до абонента, тим менше електромагнітне випромінювання буде під час розмови. Але якщо ви перебуваєте на віддалі від станції, то ваш пристрій буде компенсувати слабкий сигнал власним випромінюванням, що призводить до розряду батареї.

Базові станціі та робота мобільного зв'язку, фото-2

Норми випромінювання базових станцій в Україні одні з найжорсткіших у світі.

Базові станціі та робота мобільного зв'язку, фото-3

Мобільний зв'язок не має нічого спільного з радіацією.

Зі шкільного курсу фізики ми знаємо, що випромінювання ділиться на іонізуюче і неіонізуюче. Шкоди організму людини завдає саме іонізуюче випромінювання, до нього відносять і рентгенівські промені.

Радіозв'язок же знаходиться по іншу сторону спектра.

Базові станціі та робота мобільного зв'язку, фото-4

Телефони та електромагнітні поля

Більшість міфів про шкоду мобільного зв'язку будуються саме на тому, що навколо телефону створюється електромагнітне поле. І з цим складно посперечатися. Низькочастотні ЕМП виникють навколо будь-яких пристроїв, що використовують у своїй роботі електрику:

  • електротранспорт
  • лінії електропередач (ЛЕП)
  • електропроводка всередині будівель
  • побутові електроприлади
  • телебачення і радіомовлення
  • мобільний зв'язок
  • комп'ютери, тощо

Але якщо шкоди немає, чому тоді нагріваються вухо і щока при користуванні телефоном? В основному за рахунок того, що телефон заважає тепловідводу з поверхні тіла, перекриваючи шляхи для повітряної конвекції і випару вологи. Теплова потужність людини в стані спокою близько 100 Вт, при помірному навантаженні - офісна робота, або легка ходьба -130 Вт. Це тепло потрібно відводити, інакше буде перегрів організму.

Проблема боязні базових станцій

Через те, що багато жителів не знають точно, як працює стільниковий зв'язок і базові станції, у них виникає страх цього явища. Наслідками таких страхів можуть бути демонтаж обладнання базових станцій. Звідси - неможливість забезпечення якісного зв'язку для населення на певній території, що також створює перешкоди для впровадження новітніх технологій зв'язку (4G).

Висновок

Базові станції - необхідні для якісного зв'язку об'єкти. Ми ознайомилися з принципами роботи стільникових станцій і з'ясували, що їх випромінювання безпечно для людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...