
21:15, 17 жовтня 2018 р.
Церковний розкол — кому тепер молитися, щоб не помилитися

П'ять наявних питань про наслідок розриву відносин між РПЦ і Константинополем.
Конфлікт між Російською православною церквою і Вселенським патріархатом досяг максимуму, пише kp.ua.
15 жовтня в Мінську відбулося засідання Синоду РПЦ, на якому було прийнято рішення припинити євхаристійне спілкування з Константинопольської православної церквою. Це означає:
священики обох церков більше не зможуть служити спільні літургії, Вселенський патріарх не буде згадуване в молитвах РПЦ, а її парафіяни не зможуть сповідатися і причащатися в "стані недруга". Розрив єдності перед Богом.
Такий різкий крок був очікуваним. Попри це поставлений в кінці вересня РПЦ ультиматум, Константинополь продовжив процес надання томосу Української помісної церкви. І ось - загроза виконана.
Рішення Синоду РПЦ викликало розгубленість у багатьох парафіян Української православної церкви Московського патріархату. Як бути їм? "КП" в Україні "склала п'ять наївних запитань, якими задаються наші читачі, і запитала поради у священиків.
1. Чи повинні парафіяни УПЦ МП вважати себе розкольниками?
Доцент Київської духовної академії протоієрей Діонісій Мартишин (МП) запевняє, що про розкольництво мови бути не може. У житті простих парафіян нічого не повинно змінитися.
- Все, що відбувається потрібно розглядати тільки у світлі геополітики, - говорить святий отець. - Звичайна людина повинен залишатися вірним християнином. Чи не сумніватися, чи не впадати у відчай, не вступати в порожні суперечки і конфлікти, а вчитися у Бога любові до ближнього. Головне для вірянина - це живе спілкування з Христом.
Батько Діонісій зазначає, що прихожанин повинен зберігати вірність своїй церкві.
- Церква - як дружина, дана чоловікові Богом. Він любить тільки її, але це не означає, що він повинен ненавидіти інших жінок. Так і в релігії, - каже священик. - Різні церкви йдуть різними шляхами, але всі ці дороги приводять до Христа.
2. Чи можна сходити на Афон?
У коментарі російському агентству Олександр Волков, прес-секретар патріарха Московського Кирила, заявив, що відтепер віряни РПЦ не зможуть молитися і причащатися на Афоні, оскільки це канонічна територія Константинопольського патріархату. Виходить, що паломництво на Афон, про який мріють багато вірян, відтепер вважається гріхом?
Батько Діонісій не згоден з таким тлумаченням.
- Паломництво не може бути гріхом. Для вірян Афон - це святиня святинь, більшість навіть не замислюються, якого патріархату вона належить, - каже доцент Київської духовної академії. - Це земний уділ Богородиці, зосередження божественної сили.
3. Як бути тим, хто за кордоном
Сьогодні багато українців шукають заробіток за межами рідної країни. Як бути людині, якщо в містечку, де він оселився, є тільки церква Константинопольського патріархату і він звик її відвідувати.
Батько Діонісій зазначає, що тут потрібно зробити для себе вибір: йти священноначалля або богословського вчення.
- Якщо священноначалля, то потрібно знайти спосіб порадитися зі своєю митрополією. За богослов'я ж людина може відвідувати будь-який християнський храм, адже там він спілкується з Богом і причащається не у людей, а у Христа, - каже отець Діонісій. - На моє переконання, церква повинна долати політизацію людей, воцерковлятися їх життя, робити чистішим і милосерднішими.
4. Чи будуть в УПЦ КП відспівувати розкольників?
У пресі отримували розголосу випадки, коли священики УПЦ МП відмовлялися відспівувати померлих, які отримали хрещення в УПЦ КП. Чи може повторитися таке з боку священиків Київського патріархату після отримання томосу?
Отець Петро Ландвитович Благочинний (КП) стверджує, що для подібних побоювань немає ні найменшої підстави.
- Ніхто не буде звертати увагу, де був хрещений чоловік, ніхто не отримає відмови, - каже святий отець, настоятель храму Апостолів Петра і Павла. - Про це не варто й думати, не те, щоб говорити.
5. Чи будуть вінчати парафіян різних патріархатів?
Петро Ландвитович просить розсіяти побоювання і щодо інших християнських обрядів, зокрема церковних весіль.
- Будуть і вінчання, і хрещення. До релігії не має відношення, до якого приходу належить людина. Головне - це віра в Господа і щирість вчинків, - каже святий отець.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
Вчора
Перекачування пального без проблем: насоси PIUSI 12В
Новини компаній
13:00
2 квітня
16:53
31 березня
16:24
31 березня
15:28
25 березня
ТОП новини
Оголошення
00:05, 1 квітня
3
10:03, 1 квітня
86
live comments feed...