• Головна
  • Жителям Хмельниччини на замітку: Німеччина планує переманити українських заробітчан кращими зарплатами
11:46, 30 жовтня 2018 р.

Жителям Хмельниччини на замітку: Німеччина планує переманити українських заробітчан кращими зарплатами

Жителям Хмельниччини на замітку: Німеччина планує переманити українських заробітчан кращими зарплатами

Варшаві бракує робітників, а українці почали менше цікавитися сусідньою країною, шукаючи кращих умов на Заході Європи.

В третьому кварталі 2018 року кількість іноземців, які легально працюють у Польщі, зросла до 569 тисяч, на що вказують офіційні цифри Варшави. Більшість з них – а саме 426 тисяч людей – громадяни України. Якщо до цих оцінок додати ще й тих, хто працює незаконно, то кількість заробітчан може сягнути до одного мільйона. Голодна на робітників польська економіка користується напливом українців.

Про це пише польське видання Rzeczpospolita, передає УНІАН,  нагадуючи, як заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб називав трудову еміграцію однією з головних проблем країни. Адже українці допомогли розв'язати проблеми з нестачею кадрів на ринку праці не лише в Польщі, а й в Чехії чи Словаччині. Однак, попит на працівників дедалі більше зростає.

Офіційні дані свідчать, що з 2015 року з України поїхало 7% робочої сили. В ООН підрахували, що до 2050 року населення країни скоротиться з 44,2 мільйона до 36,4 мільйона людей. Сологуб поскаржився, що нестача робітників вже зараз почала відчуватися. А в найближчі роки трудова міграція може підірвати стабільність цін і економічного зростання.

Видання зауважує, що українці стали опорою ринку праці у Польщі. Але потенціал міграції з України вже вичерпує себе, - кажуть аналітики PKO BP. А ті заробітчани, що вже переїхали працювати в сусідню країну, можуть почати перебиратися в Німеччину. Вже на початку наступного року Берлін може відкрити свій ринок праці для вихідців з-за меж ЄС. Згідно з оцінками Work Service, з Польщі можуть виїхати 59% українців.

«Це велика загроза для польської економіки. Через 2-3 місяці нестача кадрів може зрости з 165 тисяч до 0,5 мільйона людей»!, - сказав президент фірми Personnel Service Кшиштоф Інгльот, додавши, що це був би сильний удар по економічному зростанню Польщі.

«Це вилилося б у велетенський тиск на зарплати й призвело б до спаду конкурентної спроможності наших фірм», - пояснив він.

На думку Інгльота, спад виробництва споживацьких товарів міг би сягати 10%.

«Більшість працедавців у країні вже зараз страждають від нестачі працівників не лише з Польщі, а й з-за кордону. Якщо німецький ринок праці ширше відкриється для іноземців, більшість українців, які працюють тут, масово вирушать на Захід», - сказав голова компанії Work Service Павел Вольнєвич.

«В Німеччині вони зможуть заробити законно значно більше. Польща не буде для них такою привабливою. Працівників з України вже зараз відбирають у нас Чехія, Словаччина та Угорщина. Ці країни вирішили проблеми з працевлаштуванням і пропонують кращі умови праці», - пояснив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗАРОБІТКИ #ПОЛЬЩА #НІМЕЧЧИНА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...