
11:56, 30 листопада 2018 р.
Головний лікар розповів про ситуацію з ВІЛ-інфікованими на Хмельниччині

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. 30 років тому, у 1988 році, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я було вирішено відзначати цю дату. Тоді у 80-х весь світ сколихнула проблема ВІЛ/СНІДу — чуми 20/21 століття. Як гостро стоїть це питання сьогодні, дізнавався журналіст 0382.
Одноповерхова будівля поряд з територією Інфекційної лікарні, за адресою Сковороди 17/3. Сюди щодня приходять коло 30 людей, з усієї області, аби перевірити чи не підхопили вони небезпечний вірус імунодефіциту. Заклопотаний у щоденних справах головний лікар закладу Касяндрук Олександр Петрович знаходить таки півгодини аби поговорити, та запрошує у вільний кабінет. Не встигаємо розпочати розмову, Олександру Петровичу телефонують з місцевого каналу: — Запрошуємо в понеділок на 7 ранку на ефір, — кажуть по той бік слухавки журналісти. Пан Олександр жартуючи відповідає, що в такий час вже давно на роботі, але спробує прийти. Хоча б до 1 грудня питання ВІЛ/СНІДу стає актуальним.
— Центр діє з 2001 року. Тоді зростала кількість інфікованих і указом президента було створено такий центр, який на той час займався лише обліком — ліків, як таких, не було в Україні. На початок роботи центру було лише 170 ВІЛ інфікованих, що дуже мало, проте все працювало злагоджено і зрозуміло: брали на облік, людина хворіла та чекала смерті. Лише з 2004 року з'явились лікарські препарати. Це були гуманітарні допомоги від світових організацій та державний бюджет. Якщо раніше бюджет покривав лише 10% від потрібного, зараз близько 60%. Наразі область безкоштовно та в повному обсязі обстежує на ВІЛ інфекцію.
Читайте також: Не буть дитиною: хмельничан закликали проходити тест на ВІЛ
Проте з часом роботи одного центру на область ставало замало. Діставатись людям з Кам'янця чи Шепетівки, це великі витрати, тому у районах було зроблено Кабінети довіри, де можна отримати ліки та консультацію по питанням захворювання. Таких зараз по області є 15. Всі акушери-гінекологи в області пройшли навчання по проблемі передачі інфекції від матері до дитини, наразі лише в дуже рідких випадках буває така передача захворюваності. ВІЛ інфіковані вагітні повністю забезпечуються ліками, обстеженням, а після народження дитини ще й дитячим харчуванням.
— Якщо раніше були так звані "групи ризику" люди, що мають часті пневмонії, туберкульоз, деякі види онкології, чи наркомани та люди, що займаються проституцією, серед яких було до 50 — 60 % інфікованих, зараз інфекція "носить смокінг", тобто частими стали випадки захворюваності серед звичайних людей. Близько 80 % хворих — люди, що захворіли гетеросексуальним шляхом.
За весь час спостережень в області було виявлено близько 5 тисяч ВІЛ інфікованих. Зараз на обліку в області 2200 інфікованих. Щорічно з'являється близько 200 нових, і близько 200 з обліку виключають. Хтось виїжджає, хтось помирає. Проте рівень захворюваності вдається тримати стабільним. Народжується в рік в районі 40 дітей від ВІЛ інфікованих матерів, ці діти абсолютно здорові.
— Найгірше те, що багато людей приходять до нас на 3-4 стадії, коли набагато важче боротись з інфекцією і її проявами. Більше того, ці люди вже є більш небезпечними для оточуючих, що збільшує вірогідність нових інфікованих. У випадку ж коли вчасно знайдена інфекція, людина що лікується майже не несе ніякої загрози суспільству та веде наближений до нормального спосіб життя.
Пройти ж тест на ВІЛ не складає ніякої проблеми. Для цього необхідно прийти до центру боротьби з ВІЛ/СНІДом, зареєструватись та здати кров. Здавати тест можна анонімно. Вже на наступний день будуть відомі результати.
Читайте також: План заходів у Хмельницькому до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:30
2 травня
12:00
1 травня
12:43
30 квітня
ТОП новини
Оголошення
10:40, 22 квітня
10:40, 22 квітня
15:18, 1 травня
11:59, 2 травня
live comments feed...