• Головна
  • Підсумки децентралізації у 2018 році: Хмельниччина серед лідерів
18:23, 28 січня 2019 р.

Підсумки децентралізації у 2018 році: Хмельниччина серед лідерів

Підсумки децентралізації у 2018 році: Хмельниччина серед лідерів

Підсумки децентралізації області у 2018 році підвели директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський та заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Світлана Павлишина.

Так, у 2018 році у Хмельницькій області було утворено 6 нових об'єднаних територіальних громад (ОТГ): три у квітні та стільки ж у грудні. У порівняні з цим в 2017 році було утворено 12 ОТГ.

Але менша кількість минулоріч є закономірною, адже залишились скептики, ті хто очікують 2020 року, коли території, що залишись будуть об'єднувати згідно плану.

  Уже 57% території області охоплено територіальними громадами. Таким чином Хмельниччина займає перше місце в Україні.

— Процес дуже залежить від ментальності людей, він має дозріти. — сказала Світлана Андріївна.

На рахунок створення у Хмельницькому ОТГ Сергій Віталійович розповів про успішні приклади приєднання сільських рад до громади Волочиська чи Полонного.

— Хмельницькому є куди рости, ще не створенні територіальні громади в стороні Копистина та Давидковець. Проте вирішувати це має саме місто.

Взагальному ж ОТГ у Хмельницькій області було освоєно 99,8% коштів, або 143 млн 268 тисяч гривень.

У відсоткому еквіваленті кошти були залучені: 44, 5% — на ЖКГ, 15,8 — на спецтехніку, 15% — на ремонт доріг, 12,9 — на освіту, решта на заклади спорту та культури. 

Так було збудовано 10 футбольних майданчиків на які витратили 7,49 млн гривень. У 2019 році планується ще 11 таких майданчиків.

213 млн гривень було витрачено на будівництво 27 амбулаторій у сільській місцевості. Всі амбулаторії будуються з житлом для персоналу та матимуть по автомобілю. Для забезпечення провадження телемедицини у сільських амбулаторіях у проектно-кошторисній документації є пункт проведення інтернету. 

5 громад в області не будуть утримувати дотації від держави, це: Волочиська, Гуменецька, Розсошинська, Красилівська та Крупецька ОТГ. Це ті громади які вже самі себе окупають.

— Потрібно розуміти, що дотація — це вирівнювання нерівномірного економічного розвитку. Тобто, якщо раніше якісь кошти були вкладенні у регіон, тепер більше й податку отримується. — наголосив Сергій Яцковський.

Дещо зменшився відсоток коштів, що потрапили ОТГ від акцизу на алкоголь, цигарки та паливо. Якщо у 2017 році з усього фонду він займав 8%, то минулого року — 6%.

Є випадки коли на цілий населений пункт за день "пробивається" на касі, а значить йдуть у податки одна пляшка алкоголю та дві пачки цигарок. Звісно ж, це є нереальним. 

Говорячи про надходження власних коштів громади на одного мешканця Хмельницька область має одного з лідерів у цьому показнику в цілій Україні, це Крупецька ОТГ. У ній на одного жителя припадає 8054 грн власних коштів. До прикладу найменший показник по області у цьому показнику Китайгородська ОТГ має 1406 грн на одного мешканця.

Читайте також: У Хмельницькому показники лічильників води можна передавати SMS повідомленням

Взагальному ж темпами децентралізації по області керівництво задоволене. У перспективі перехід на районний рівень:

Поки що планується утворення трьох районів на території області. Це Шепетівський, Хмельницький та Кам'янець-Подільський райони. Проте створення районів буде врегульовуватись на державному рівні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #реформи #підсумки #Хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...