• Головна
  • Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою
11:03, 8 серпня 2019 р.

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою

Незабаром продзвенить шкільний дзвінок, і тисячі дітей сядуть за парти в навчальних закладах області. Усі першачки уже другій рік поспіль розпочнуть свій шлях до знань за програмою Нової української школи.

Дуже важливо, аби початок навчання був для них комфортним та легким. Саме тому одним із найважливіших завдань у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації визначили підготовку дітей старшого дошкільного віку до навчання в Новій українській школі на етапі дошкільної освіти. З цією метою оновлюється освітній простір закладів дошкільної освіти, навчально-методична база, створюються розвивальні осередки в групах згідно сучасних вимог.

Слід зазначити, що протягом останніх 5-ти років дошкільна освіта Хмельниччини лідирує на всеукраїнському рівні за показником охоплення дітей закладами дошкільної освіти, який у 2018 році вищий за середній по Україні на 19%.

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою, фото-1

Іванковецький ЗДО Хмельницького району

Цей показник красномовно демонструє, що доступність дошкільної освіти залишається безумовним пріоритетом співпраці Департаменту освіти і науки та органів місцевого самоврядування. Зараз на території області функціонують 762 заклади дошкільної освіти, з яких 584 діють як окремі юридичні особи, 178 – у складі закладів загальної середньої освіти. Передбачається, що цьогоріч заклади дошкільної освіти відвідуватимуть близько 47 тисяч дітей (у 2018 році – 47,1 тис. дітей).

Загалом дошкільною освітою в області охоплено 96% дітей віком від 3 до 6 (7) років. Закладами дошкільної освіти охоплено 94,0%. Не оминають увагою і розвиток варіативних її форм, якими охоплено майже 700 дітей (1,6%). Зокрема, запроваджено соціально-педагогічний патронат (227 дітей), короткотривалі групи при дошкільних та загальноосвітніх закладах, гуртки при позашкільних закладах освіти (325 дітей), дошкільні групи в школах-інтернатах та навчально-реабілітаційних центрах (140 дітей).

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою, фото-2

Хмельницький приватний ЗДО « Мої обрії»

Стовідсоткове охоплення дітей зазначеної вікової категорії забезпечено у м. Кам’янець-Подільський, Білогірському, Старокостянтинівському, Чемеровецькому, Шепетівському районах, Війтовецькій, Ганнопільській, Колибаївській, Купецькій, Ленковецькій, Меджибізькій, Наркевицькій, Чемеровецькій об’єднаних територіальних громадах.

Окрім типових закладів дошкільної освіти, в області функціонують також 7 центрів розвитку дитини, які надають ширший спектр варіантів послуг дошкільної освіти відповідно до потреб громади. Такі центри поєднують повноцінний догляд, загальний та творчий розвиток дітей, а також психолого-педагогічну, корекційну та реабілітаційну допомогу дітям з особливими освітніми потребами (у містах Нетішин, Славута, Волочиськ, Дунаївці та селищах міського типу Гриців, Летичів, Ярмолинці).

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою, фото-3

Печеський ЗДО Лісовогринівецької ОТГ

Розвивається і мережа закладів дошкільної освіти приватної форми власності. Сьогодні їх функціонує 6, з яких 5 – у Хмельницькому та 1 – у Кам’янці-Подільському.

Департамент освіти і науки облдержадміністрації забезпечує координацію діяльності місцевих органів управління освітою щодо розширення доступу дітей до дошкільної освіти, аби забезпечити виконання в області Плану дій на 2017-2019 роки поетапного створення додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку, затвердженого розпорядженням Кабміну. Згідно цього плану в області до 2020 року передбачено створення 1855 додаткових місць, з яких у 2017 році створено 440, у 2018 – 500, на 2019 рік заплановано 955.

І зроблено на Хмельниччині вже дуже багато. Так, у 2017 році відкрито 2 заклади дошкільної освіти у пристосованих приміщеннях: у Хмельницькому районі – Іванковецький ЗДО, у Лісогринівецькій ОТГ – Печеський ЗДО. Ще один дошкільний заклад запрацював у складі НВК у Старокостянтинівському районі – Морозівський НВК. Добудований був Смотрицький ЗДО (Смотрицька ОТГ). 2 ЗДО приватної форми власності запрацювали у Хмельницькому («Я люблю Монтессорі», «Казковий світ»). Реконструйовано 4 заклади: у Віньковецькому районі – Дашковецький ЗДО, у Красилівському районі – дошкільний заклад с. Гриценки, у Дунаєвецькій міській ОТГ – Гірчичнянський ЗДО, у Війтовецькій селищній ОТГ – Писарівський ЗДО. Окім того, було відкрито 8 додаткових груп у функціонуючих дитячих садках: 3 – у місті Хмельницький, 2 – в Ізяславському районі, по 1 – у м. Нетішин, Гуменецькій, Судилківській ОТГ.

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою, фото-4

Дашковецький ЗДО Віньковецького району

У 2018 році відбулося відкриття новозбудованого комунального закладу дошкільної освіти у Хмельницькому (мікрорайон Гречани); розпочали роботу 2 приватних ЗДО (1 – у м.Хмельницький – «Мої обрії», 1 – у м.Кам’янець-Подільський – центр розвитку дитини (структурний підрозділ приватної початкової школи «Школярик»). 1 заклад дошкільної освіти реконструйовано зі створенням додаткових місць у Полонській міській ОТГ. Також відкрито 7 додаткових груп у функціонуючих закладах: 2 у м. Хмельницький та по 1 у м. Кам’янець-Подільський, Меджибізькій, Полонській, Олешинській об’єднаних територіальних громадах, Славутському районі. Таким чином, План дій на 2018 рік в області виконано в повному обсязі.

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою, фото-5

Полонський НВК №2

Цьогоріч відповідно до Плану дій передбачено створити 955 додаткових місць, з яких станом на 01.08.2019 року створено 260. Зокрема, відкрито 1 додаткову групу у Деражнянському районі, зроблено ремонт приміщення 1 додаткової групи у Полонській міській ОТГ. З 1 вересня запрацює новобудова дошкільного закладу у м. Хмельницький в мікрорайоні Озерна – ЗДО №9 «Кобзарик».

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою, фото-6

Хмельницький ДНЗ №5

Ще 235 місць планується створити до кінця 2019 року шляхом відкриття новобудови дошкільного закладу в с.Давидківці Хмельницького району, створення дошкільного відділення при Андрійковецькій школі Розсошанської ОТГ, відкриття 6 додаткових груп (4 – у м.Старокостянтинів, по 1 – у Деражнянському районі, Красилівській міській об’єднаній територіальній громаді).

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою, фото-7

Хмельницький ДНЗ № 7

Як кажуть у Департаменті освіти і науки ОДА, робота щодо створення додаткових місць не зупиняється, однак тут, як і у будь-якому процесі, є окремі чинники, що сповільнюють реалізацію планів. Серед них – відсутність необхідного фінансового ресурсу через спрямування коштів на вирішення інших пріоритетних завдань у районах, містах, громадах. Так, завершення будівництва закладу дошкільної освіти у мікрорайоні Лезневе м.Хмельницького планується у 2020 році. Перенесено на наступний рік реконструкцію закладів дошкільної освіти та реалізацію інших запланованих заходів щодо створення додаткових місць, що буде можливо за умови виділення необхідних коштів.

Хмельниччина серед лідерів в Україні за показником охоплення дітей дошкільною освітою, фото-8

Полонський ДНЗ № 3

Разом з тим, в області вживаються заходи щодо повернення приміщень закладів дошкільної освіти для використання за призначенням. Так, у 2018 році Хмельницькою міською радою порушено клопотання перед Міністерством внутрішніх справ України про передачу у комунальну власність територіальної громади міста нерухомого майна загальною площею 1172 м.кв. по провулку Човновому, 5 у Хмельницькому, де раніше розміщувався дитячий садок №19. Повернення зазначеного приміщення для використання за призначенням дало б можливість додатково створити 100 місць для дітей дошкільного віку.

Можна впевнено сказати, що робота з розширення доступу до дошкільної освіти, проведена в області, дала відчутні результати. Зокрема, у містах завдяки створенню додаткових місць черга на влаштування дітей в дошкільні заклади за останні 3 роки скоротилася вдвічі. Позитивні зрушення побачили і в сільській місцевості, де створюються структурні підрозділи дошкільної освіти у закладах загальної середньої освіти та відкриваються дитячі садки у пристосованих приміщеннях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #виховання #дошкільна_освіта #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...