
09:38, 15 серпня 2019 р.
Оприлюднена мапа-модель Хмельниччини зі зменшеною кількістю районів

Народні депутати Олександр Герега, Ніна Южаніна, Руслан Князевич, Іван Спориш зареєстрували ще один проект закону № 10393 «Про зміну меж Хмельницької області».
Автори запропонували змінити межі п’яти районів: Хмельницького, Старокостянтинівського, Городоцького, Кам’янець-Подільського, Славутського. Прикметно, що Шепетівського району у проекті закону не перебачалося взагалі. Більше того, відповідно до цього проекту Славутський район мав об’єднати п’ять громад Шепетівщини: Шепетівську, Судилківську, Грицівську, Ленковецьку, Михайлюцьку. Та далі реєстрації законопроекту, на щастя шепетівчан, справа не рушила. Натомість, у Мінрегіоні чітко окреслюють нову модель адміністративно-територіального устрою в Україні зі ста районами.
Також у Мінрегіоні зазначають, що в Україні назріла необхідність прийняти закон про засади адміністративно-територіального устрою, який сформує вже базовий рівень — громади і середній (субрегіональний) рівень — райони. Вони (райони) повинні бути самодостатні, потужні. Не 465 маленьких районів, як зараз, які вже передали свої повноваження на об’єднанні громади і не знають, чим займатися. А повинно бути 100 великих районів із населенням не менше, ніж 150 тисяч людей. У п’ятницю, 9 серпня, Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, на своїй сторінці у фейсбуці опублікував карту-модель нового адміністративно-територіального устрою Хмельницької області зі зменшеною кількістю районів. Відтак, модель передбачає три об’єднані райони — Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівський.
— Це дасть можливість створити дуже класний менеджмент на субрегіональному рівні. Бо у нас зараз 48 тисяч чиновників, які працюють в різних адміністраціях, у районних і обласних, отримують в загальній цифрі 6 млрд заробітної плати… І скаржаться, що у них невелика заробітна плата. Ми пропонуємо зменшити кількість адміністративного персоналу, з тим, щоб частину повноважень позабирали об’єднані громади, які вже мають і свої виконкоми, і свій адміністративний персонал. І таким чином, підвищити в рази якість менеджменту, мотивуючи збільшенням зарплати. Але хотілося б, аби це були не райдержадміністрації, а префектури, які мають наглядові та контрольні функції, і не мають доступу до грошей, — зазначив Геннадій Зубко.
Урядовець наголосив, що важливо також передати розпорядження земельними ресурсами на місцевий рівень для того, щоб у держави забрати, нарешті, корупційний геокадастр, який, з одного боку, контролює землю, з іншого боку — роздає землю. Передаючи повноваження на місцевий рівень, контроль залишиться за державою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:37
6 травня
09:30
6 травня
Полегшення щоденних задач в роботі: а чому ви й досі не на всю використовуєте Microsoft Excel?
Новини компаній
18:00
5 травня
Чому проєкти МАСЦО часто залишаються лише на папері
Новини компаній
09:00
5 травня
09:30
2 травня
Оголошення
16:32, 30 квітня
10:15, 1 травня
15
15:06, 2 травня
live comments feed...