14:34, 22 листопада 2019 р.
Дифтерія на Хмельниччині: все, що треба знати про небезпечну хворобу
Хвороба, яка у 1990-х роках «вбила» близько 700 українців, знову повертається?
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України за 10 місяців поточного року в Україні вже зареєстровано 21 випадок дифтерії, тоді як з 2010 по 2018 роки зареєстровано всього 56 випадків.
З початку року у Хмельницькій області зареєстровано 3 підозри на дифтерію. Всі захворілі були або не щеплені проти дифтерії, або ж не отримали чергову ревакцинацію.
Захворювання на дифтерію зустрічається в усьому світі. Максимальна кількість випадків зазвичай припадає на осінньо-зимовий період. До відома під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
В зв’язку із загостренням епідемічної ситуації в Україні та в Хмельницькій області та загрозою виникнення дифтерії і на Кам’янеччині, не буде зайвим ще раз звернути увагу людей на таку небезпечну інфекційну хворобу. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту (посуд, іграшки). Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям.
Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви:
• біль у горлі, • підвищена температура, лихоманка,• набряк слизової оболонки ротоглотки,• наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу,• набряк шиї,• збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.Практично всі органи чутливі до дії дифтерійного токсину, але найбільш вразливими є серце, нирки, наднирники, нервова система..Ускладнення від дифтерії можуть включати:• блокування дихальних шляхів,• інфекційно-токсичний шок,• пошкодження серцевого м’яза (міокардит),• ураження нервової системи,• нефрозонефрит,• легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).
Дифтерія – це керована засобами імунопрофілактики інфекція. І єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). Вакцинація, як і перенесене захворювання, вже через 1-1,5 років не гарантує захист від інфікування та захворювання, але захворювання у щеплених буде протікати набагато легше, ніж у тих, хто не має щеплень.
Тому так важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію. Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії, наявність якого практично ліквідує небезпеку розвитку важких форм дифтерії та веде до зниження захворюваності Щеплення проводяться у кабінетах щеплень поліклінічних закладів безкоштовно.
А також існує мережа приватних кабінетів, де можна отримати щеплення за власні кошти. Міністерство охорони здоров’я рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. Якісна та безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:46
Вчора
11:00
17 грудня
ТОП новини
Оголошення
16:18, Вчора
10:57, 16 грудня
live comments feed...