• Головна
  • Вікі любить пам’ятки: Хмельницька область в лідерах
14:17, 16 вересня 2020 р.

Вікі любить пам’ятки: Хмельницька область в лідерах

Вікі любить пам’ятки:  Хмельницька область в лідерах

В Україні вдев’яте проходить найбільший у світі фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». До кінця вересня усі охочі можуть подати власні знімки пам’яток культурної спадщини та змагатися за призи.

На конкурс уже надійшло понад 16 тисяч фото від 239 авторів. Половина із цьогорічних учасників вперше долучилися до змагання. На знімках представлені пам’ятки з усіх регіонів України. Загалом сфотографовано 5568 об’єктів з конкурсних списків.

У п’ятірці лідерів за кількістю світлин серед регіонів:

  • Чернігівська область — 1503 фото 428 об’єктів;
  • Хмельницька область — 1354 фото 332 об’єктів;
  • Харківська область — 1155 фото 343 об’єктів;
  • Полтавська область — 1103 фото 330 об’єктів;
  • Львівська область — 1018 фото 303 об’єктів.

Найменш представленими поки є Луганська (69 фото 45 об’єктів) і Херсонська (81 фото 38 об’єктів) області та місто Севастополь (136 фото 39 об’єктів). Статистику за всі дев’ять років конкурсу за регіонами можна переглянути тут.

Списки пам’яток, які беруть участь у конкурсі, також активно доповнюються. Наразі вони нараховують майже 92 тисячі пам’яток, порівняно із понад 89 тисячами на початку змагання. Дякуємо учасникам, які пропонують нові цікаві об’єкти.

Учасники, які вже подали фотографії на конкурс, можуть ілюструвати своїми знімками статті у Вікіпедії, де це доречно. Як додавати фото до статей, можна дізнатися з відеоінструкції чи брошури «Ілюструємо Вікіпедію».

Цьогоріч у конкурсі беруть участь щонайменше 29 країн, наразі Україна займає перше місце за кількістю поданих фото, друге місце посідає Німеччина із майже 9 тисячами фото, третє — Португалія з понад 5 тисячами завантажених світлин.

Взяти участь у конкурсі можна до 30 вересня. Для цього слід подати власні фото та відео об’єктів культурної спадщини України. Згодом ці роботи можуть проілюструвати статі в найбільшій онлайн-енциклопедії Вікіпедії. Призовий фонд конкурсу буде розподілено між авторами найкращих фотографій загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій «Млини», «Відео», «Єврейська спадщина», «Via Regia Ukraine». Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному етапі конкурсу.

Детальні умови, списки об’єктів можна знайти на сторінці конкурсу у Вікіпедії: wlm.photo.

Стежте за останніми новинами фотозмагання за лінком: wlm.org.ua/blog/

Сторінка конкурсу у Фейсбук: facebook.com/wlmua/

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету: wlm@wikimedia.org.ua або за телефоном +38 097 914 96 30.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фотоконкурс #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...