15:49, 9 грудня 2020 р.
На дорогах Хмельницького встановлюють нові засоби заспокоєння руху
В Україні розроблено новий державний стандарт на заходи та засоби для заспокоєння дорожнього руху. Відтепер замість «лежачих поліцейських» пригальмовувати транспортні засоби або змінювати траєкторію руху будуть дорожні пагорби, чокери, шикани, міні-кола, підвищені пішохідні переходи, вставки по осі дороги тощо.
У місті Хмельницькому вже розпочато впровадження засобів заспокоєння дорожнього руху. Одними з таких є підвищені пішохідні переходи, які влаштовано на Привокзальній площі, поблизу пам’ятника Богдану Хмельницькому.
«Вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями. Засоби заспокоєння руху встановлюють з метою не стільки примусити до руху за низькою швидкістю, скільки для забезпечення рівномірності транспортних потоків, для підвищення безпеки руху та пропускної здатності доріг та вулиць. Підвищені пішохідні переходи влаштовано у рамках реконструкції Привокзальної площі. Для безпечного руху пішоходів тут також встановлені металеві обмежувальні (антипаркувальні) стовпчики, розставлено напівсферичні конструкції для унеможливлення заїзду транспорту на тротуари» - розповів начальник відділу організації безпеки дорожнього руху управління житлово-комунального господарства Олександр Ковальчук. - Крім підвищених пішохідних переходів, у рамках капітального ремонту вулиці Козацької, на відремонтовану ділянку дороги нанесено нову розмітку у вигляді міні-кола. З настанням сприятливих погодних умов тут планується зробити припіднятий острівець».
Згідно з наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» з 01.11.2020 року скасовано чинність ДСТУ 4123:2006 «Безпека дорожнього руху. Пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на вулицях і дорогах» та надано чинності новому ДСТУ 4123:2020 «Засоби заспокоєння руху».
На заміну звичним «лежачим поліцейським» передбачено влаштування перешкод на проїжджій частині у вигляді дорожніх пагорбів, підвищених пішохідних переходів, підвищених перехресть; зміну траєкторії руху із застосуванням шиканів, міні-кілець, каналізування потоків, перекривання перехрестя; зміну ширини проїжджої частини за допомогою чокерів або вставок по осі дороги.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
20:48, 30 грудня 2024 р.
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
live comments feed...