• Головна
  • Напередодні Дня закоханих поліцейські психологи розповіли про природу і хімію романтичних почуттів
20:18, 13 лютого 2021 р.

Напередодні Дня закоханих поліцейські психологи розповіли про природу і хімію романтичних почуттів

Напередодні Дня закоханих поліцейські психологи розповіли про природу і хімію романтичних почуттів

14 лютого у всьому світі відзначають День закоханих — свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни — пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими. А звідки ці почуття беруться і як їх не втратити — розповідає Валентина Адамів, старший психолог сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Хмельницькій області.

— Попри те, що серце стало символом кохання, оскільки під час закоханості збільшується частота серцевих скорочень, все ж таки народжується це почуття в мозку людини. Почуття закоханості — це коктейль гормонів, які по-особливому впливають на організм людини. Саме вони дарують нам піднесений настрій, той неповторний вогонь в очах, а разом з тим — відсутність сну та апетиту, — розповідає Валентина.

Тож де зароджується закоханість і що за це відповідає?

У людини три зони мозку відповідають за це чарівне почуття: префронтальна кора — частинка кори мозку, яка відповідає за емоції, гіпофіз — ендокринна залоза, яка продукує низку гормонів та гіпоталамус.

Коли людина нам симпатична, в організмі відбувається «біохімічний вибух». Так, підвищується вироблення окситоцину, адреналіну, тестостерону та естрадіолу. Під час поцілунку або навіть просто від споглядання фотографії коханої людини вивільняються гормони дофамін і серотонін.

Коли ви помічаєте, що думаєте про кохану людину щохвилини — це теж наслідок посиленого вироблення серотоніну. Саме серотонін викликає ейфорію, задоволення і навіть здійснює активізуючий вплив на імунну систему, але також підсилює прагнення бути з людиною все більше і більше.

Окситоцин, так званий гормоном довіри і прихильності, пробуджує ніжність і дає відчуття захищеності. А завдяки адреналіну у нас з'являється відчуття, що можна «гори звернути».

В організмі закоханих, крім «гормонів кохання», у великих кількостях починає вироблятися також гормон стресу — кортизол. Коли він потрапляє у кров, частішає дихання, червоніє обличчя, людина пітніє. Кортизол знижує апетит і тримає нервову систему «на взводі», але він також підвищує стійкість до стресових ситуацій, і людина легше переносить фізичні навантаження.

Згідно певних емпіричних досліджень мозку закоханих людей, інтенсивна закоханість може тривати до 2-х років. Такий короткий термін для закоханості пояснюється тим, що, це настільки емоційно інтенсивний стан, що наша нервова система не витримала би його довше.

Тому важливо довіряти один одному і працювати над своїми почуттями, щоб коли «метелики» полетять, почуття залишились і така емоційно нестабільна закоханість переросла у зрілу любов.

Любов з'являється не в одну мить, але заради її проявів люди готові на високі вчинки. Тільки кохана людина може вилікувати тривогу поцілунком або обіймами. Кохання — найкращі ліки проти депресивних думок.

Любіть і бережіть своє почуття! Живіть люблячи, довіряючись любові, адже, як сказав колись мудрець, це єдиний спосіб жити на повну силу.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пригоди
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...