• Головна
  • Причини розвитку карієсу - стоматологи клініки «Посмішка успіху» склали список
Новини компанії
09:58, 16 лютого 2021 р.

Причини розвитку карієсу - стоматологи клініки «Посмішка успіху» склали список

Новини компанії
Причини розвитку карієсу - стоматологи клініки «Посмішка успіху» склали список

Основні причини розвитку карієсу у дітей і дорослих

Карієс - одна з найпоширеніших хвороб зубних тканин, яка не щадить ні молочні, ні постійні зуби, а значить, піддатися їй можуть як діти, так і дорослі. З'явитися він здатний в будь-який час. Важливо розпізнати цю неприємність якомога раніше, щоб швидко позбутися від неї та запобігти негативним наслідкам.

Якщо з хворобою не боротися, це загрожує втратою зуба. Про те, чому з'являється карієс у дітей і дорослих, якими наслідками він нерідко обертається, як розвивається і які існують заходи його профілактики, розповідають стоматологи з великим досвідом клініки «Посмішка успіху».

Що це за захворювання?

Карієс є патологічним процесом, що протікає у твердих зубних тканинах і характеризується демінералізацією, розм'якшенням останніх з подальшим їх поступовим руйнуванням. Говорячи більш зрозумілою мовою, хвороба буквально з'їдає їх, внаслідок чого формуються каріозні порожнини.

Лікарі зазначають, що дуже важливо стежити за станом зубів з самого дитинства дитини - з моменту появи у нього першого зуба. Річ у тім, що, вражаючи молочні зубки, патологія не покине з їх зміною на постійні, якщо її не лікувати. Вона буде вражати і їх, а це загрожує тим, що вже до підліткового віку дитина може зіткнутися з серйозними проблемами ротової порожнини.

Наслідки карієсу

Вважається, що у дорослих хвороба прогресує трохи повільніше, ніж у дітей і підлітків. Проте, стан зубів кожного пацієнта є індивідуальним, але об'єднує всіх це те, що при відсутності лікування неминуче прогресування захворювання.

Привести це може до таких наслідків:

  • Пульпіт. Він являє собою запальний процес, що протікає в м'яких зубних тканинах, що складаються з нервово-судинного пучка (пульпи). Найчастіше він супроводжується больовими відчуттями (часом дуже вираженими). Якщо своєчасно не усунути патологію, вона перейде в гнійну стадію, внаслідок чого пульпа відмирає, а зубні тканини позбавляються харчування, результатом чого може стати їх руйнування.
  • Періодонтит. У разі цього захворювання запальний процес розвивається в тканинах, розташованих біля зуба, куди він поширюється по хворому зубному каналу. Внаслідок цього у його коренів формується гнійна порожнина.
  • Кіста. Періодонтит здатний приводити до утворення порожнини в кісткових тканинах, а вона, в свою чергу, в частих випадках заповнюється гноєм. Лікування кісти нерідко доводиться робити за допомогою хірургічного втручання.
  • Флюс. Патологічний процес може поширитися на окістя, в результаті чого в ній формується порожнина, що заповнюється гноєм. Останній необхідно видалити за допомогою розрізу, а запальний процес доводиться усувати зазвичай із застосуванням антибіотиків. Супроводжується флюс вираженою набряком щоки.

Можливі наслідки карієсу у дорослих і дітей - це подальше прогресування і поширення патології в глибокі зубні тканини, розташовані близько зуба. Чим довше його не лікувати, тим серйознішими будуть наслідки, і тим більш серйозним буде їх лікування. У ряді випадків при запущеній хворобі зуб зберегти не вдається.

Стадії розвитку карієсу

У стоматології їх виділяють три:

  • Початкова (поверхнева). На цій стадії патологічний процес характеризується появою білих вогнищ на твердих поверхнях зубів, які свідчать про демінералізації тканин. З прогресуванням захворювання уражені ділянки емалі стають шорсткими, а їх колір набуває більш темний відтінок.
  • Стадія середнього карієсу. Супроводжується вона поразкою дентину, що знаходиться під емаллю, і формуванням каріозної порожнини.
  • Стадія глибокого карієсу. Вона характеризується поширенням патологічного процесу за область дентину, і в разі відсутності лікування провокує різні ускладнення, негативні наслідки, описані вище.
Причини і фактори розвитку карієсу
Головний провокатор проблеми - бактерії, а благодатним ґрунтом для їх розвитку стає наліт на зубах, який утворюється через різних факторів:
  • Недостатня або неякісна гігієна ротової порожнини. Мова може йти не тільки про її відсутності або недостатній кількості, а й про складнощі очищення зубних поверхонь у важкодоступних місцях (поглиблення в жувальних зубах, область краю ясен, міжзубний простір, під яснами).
  • Недолік фтору, кальцію, фосфору. Він міститься у воді, їжі, зубних пастах і порошках. При його нестачі тверді зубні тканини розм'якшуються, стаючи вразливими перед руйнуванням.
  • Аномалія структури зубів. Представлена ​​вона може бути неправильною їх формою і розташуванням, відсутністю горбків, ямок, гладкою поверхнею.
  • Загальний стан організму. Зокрема, при слабкому імунітеті у людини порушені обмінні процеси, що може не обійти стороною і здоров'я зубної емалі, яка стає вразливою перед негативним впливом на неї.
  • Спадковість. Вона може впливати на хімічний склад зубних тканин, імунітет, схильність до руйнування, підвищеної стійкості до тертя емалі.
  • Умови проживання. Екологія теж здатна чинити негативний вплив на стан зубів.
  • Хвороби травної системи.
  • Неправильне харчування. У цьому ключі варто відзначити два важливих моменти. Перший нюанс - необхідність насичення організму вітамінами, мінералами. Другий фактор - присутність в раціоні твердої їжі, яка природним чином очищає тверді зубні тканини від нальоту, чого не може робити м'яка їжа.
Крім перерахованих - часто зустрічаються - є й інші чинники, що сприяють ослаблення імунної системи - наприклад, променева терапія, часті стреси, вагітність...
Профілактика карієсу
Основні заходи щодо запобігання проблеми такі:
  • Гігієна порожнини рота. Чистити зуби необхідно двічі/день, а тривалість процедури повинна становити не менше 2-3 хвилин. При цьому, важливо приділяти увагу на міжзубні проміжки. Правильна гігієна має на увазі також регулярне використання зубної нитки, ополіскувачів.
  • Організація правильного харчування. Раціон повинен містити їжу, багату вітамінами, мінералами, а також тверді продукти (сирі овочі, фрукти).
  • Відмова від прийому їжі, що має різну температуру. Не слід створювати температурний контраст, до якого дуже сприйнятлива зубна емаль - на ній можуть формуватися мікротріщини, і не виключено, що вони стануть осередками розвитку карієсу.
  • Регулярне відвідування лікаря-стоматолога. Наносити йому позапланові візити слід тоді, коли ви помітили перші симптоми патології. Але навіть не виявивши такі, звертайтеся до лікаря раз / пів року (дітей фахівцеві слід показувати раз / 3 місяці). Він зможе визначити навіть ті осередки патології, які пацієнт не побачить сам, і швидко їх усуне.
Кваліфікований стоматолог нагадує, що в організмі все взаємопов'язано, тому важливо стежити за здоров'ям в цілому. Спеціаліст звертає увагу і на те, що лікування карієсу у дітей і дорослих на ранніх стадіях здійснюється набагато простіше і швидше, ніж в запущених випадках, докладніше за посиланням https://smile-success.0382.ua/

Виникли додаткові питання, які стосуються послуг стоматології  «Посмішка успіху»? Звертайтеся до нас. Ми надамо детальну консультацію.

«Посмішка Успіху» - стоматологія що дарує щасливі посмішки

Слідкуйте за собою і будьте здорові!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Причини_розвитку_карієсу #стоматолог #клініка #«Посмішка_успіху» #список
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...