11:24, 18 березня 2021 р.
Чарівний світ кераміки представлено у виставковій залі міської ради
Виставка кераміки під назвою «Глина, забарвлена весною» представлена у виставковій залі Хмельницької міської ради. Свої роботи демонструють викладач Людмила Тершівська та її учні Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (ХДШО та ДПМ).
«Всі ці твори виконані юними художниками здебільшого з білої чи сірої глини, висушені, а потім тоновані або розфарбовані акриловими фарбами. Така глина, підготовлена для занять, продається в крамницях художнього приладдя. В основі всім відомого пластиліну також лежить глина, але до неї спеціальним чином додають парафін, жири і тому він швидко застигає, його потрібно довго й ретельно розминати, щоб почати працювати, а підготовлена глина, з якою працюють наші учні – пластична, дає можливість робити і рельєфи, і круглу скульптуру, з нею легко працювати навіть найменшеньким учням.
Власна фантазія малих скульпторів-керамістів дає таке розмаїття улюблених домашніх і не лише домашніх тварин, що диво та й годі! Які кумедні, зосереджені, хитрі й лукаві коти, кішечки, котенятка й котики! А ще песики, коні, слони, жирафи, динозаври, олені, леви, тигри, фантастичні створіння… Одягнені в чудернацькі строї, вони, неначе живі, дивляться на нас, запрошуючи побавитись з ними, порадіти, як і вони, Божому світу.
А скільки різних птах, птахів, пташок і пташенят! Одних лишень сов біля десятка! А моря-океани, наповнені яскравою живністю – риби й краби, морські коники й кальмари, спрути і скати, навіть власною персоною сам Нептун і Русалочка! Тут є й архітектурні пам’ятки, знайомі багатьом: Летичівський костел, Хотинська фортеця, привертає увагу також дитяча безпосередність у створенні яскравих рельєфів за мотивами творів геніальної української художниці Марії Приймаченко, а також глиняні копії з її живописних робіт...
Апріорі всі діти талановиті від народження, потрібно лише ці таланти «розбудити», підтримати, виплекати. Ось вони і танцюють, і співають, і малюють, і казки пишуть, і конструктори складають. А ще люблять зображувати цирк, фантазувати, уявляти себе різними героями…
Дитячий світ – яскраво-кольоровий. А ще – незбагненний, дієвий, чудесний і, на жаль, швидкоплинний…
В експозиції можна побачити дві тарелі авторства Людмили Тершівської, виконані в техніці порцелянового лиття з одного із різновидів глини – каоліну. На початку ХХІ ст. Україна входить до першої десятки країн світу за обсягом видобування каоліну.
Діапазон використання каолінів надзвичайно широкий: паперова продукція, керамічна (порцеляна, фаянс), електротехнічна (ізолятори), вогнетривка, алюмінієве виробництво, текстильна, кабельна, гумова, хімічна, миловарна, парфумерна продукція, виробництво олівців і мінеральних фарб, наповнювач в фармації. Має високу вогнетривкість та низьку пластичність. Чистий каолін іде на виготовлення порцелянових та фаянсових виробів, які обпалюють при 1300—1400°С.
Ті, хто в ці дні вже побував у Хмельницькій міській раді, ті, хто відвідає її протягом найближчих тижнів, мав і матиме нагоду познайомитись з глиняними рельєфами, створеними вмілими руками наших учнів», - зазначила мистецтвознавець, член НСХУ, методистка ХДШО та ДПМ Людмила Рожко-Павленко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:46
Вчора
11:00
17 грудня
ТОП новини
Оголошення
18:58, 10 грудня
18:58, 10 грудня
10:13, 12 грудня
18:58, 10 грудня
18:58, 10 грудня
live comments feed...