Новини компаній
13:00, 25 березня 2021 р.
Фінансова безпека, або коли можна залізти у власний резервний фонд?
Новини компаній
Навряд чи хтось стане заперечувати те, що сучасний світ досить непередбачуваний та складний. Ось чому не зайвим буде власний резервний фонд, котрий цілком виправдано вважатиметься вагомою перевагою в житті. Адже, погодьтеся, якщо людина свого часу відклала певну суму коштів, так би мовити, на «чорний день», або ж має змогу скористатися повноцінною фінансовою подушкою від трьох місяців й до півроку, вона гарантовано почуватиме себе більш впевнено та спокійно.
Що ж таке цей резервний фонд?
Якщо говорити більш точно, то резервний фонд – це певна сума коштів, основним призначенням яких є вирішення невідкладних та несподіваних потреб. Інакшими словами його ще називають грошима «на чорний день». Досить часто наше життя буває надто вже сповненим спокусами, й відповідно тій чи іншій людині може бути надто складно втриматись аби не витратити заощаджені на про запас кошти.
То як же стриматися та не витратити кошти раніше часу? Зараз хочемо запропонувати вашій увазі три найпопулярніші запитання для тренування самоконтролю.
Самоконтроль, вберігаємося від завчасних фінансових витрат правильно
Для того аби можна було відкинути всі сумніви перед тим, як засовувати руку у відкладені про запас кошти, радимо вам поставити собі лише три простих запитання:
1) «Чи трапилося щось несподіване?» Якщо ви думаєте що відпустка, дні народження та ювілеї – це несподівана подія, ви явно помиляєтесь. Святкування відбуваються в заздалегідь відомі дні. Ось чому такі витрати потрібно планувати заздалегідь. Ви також завчасно знаєте коли саме потрібно сплачувати комунальні послуги, оновити свій страховий поліс чи подбати про подарунки рідним.
Водночас несподіваними витратами можуть бути витрати пов'язані зі звільненням із роботи, заблокуванням банківського рахунку, потраплянням автомобіля у ДТП, погіршенням здоров'я, закриттям бізнесу на карантин й т.д.
2) Наступне запитання «Чи це терміново?». Завжди обирайте пріоритети для планування своїх витрат. Якщо всі ваші придбання без виключно відносити до термінових, від вашого резервного фонду дуже скоро нічого не залишиться. Наприклад, якщо ваш холодильник зламався посеред літа – це терміново. Якщо ж він зламався посеред зими, погодьтеся продукти можна тимчасово винести на холодний балкон.
Якщо раптом несподівано з вас зламався або ж розбився смартфон, а вам терміново необхідно бути на зв'язку із партнерами по роботі – це теж термінові витрати. Інший випадок, коли на ринку з'явилася нова комп'ютерна гра, проте ваш комп'ютер не відповідає вимогам для її становлення – це може зачекати до кращих часів.
3) Останнє запитання «Це дійсно необхідно?». Можете бути впевнені, що ви відчуєте різницю між потребами та бажаннями. Але нажаль досить часто віднайти цю границю може бути зовсім непросто. Наприклад, нам із вами необхідний повноцінний відпочинок, але водночас його потрібно завчасно планувати аби не витрачати даремно резервний фонд, котрий в іншому випадку міг би бути потрачений на щось суттєво важливіше. Зокрема мова зараз йде про:
Термінову медичну процедуру, що з нею не можна ні в якому разі зволікати;
різноманітні транспортні потреби, котрі напряму пов'язані із роботою;
незаплановану поїздку, відкласти котру неможливо.
Як саме можливо прийняти правильне рішення?
Перш за все потрібно згадати чому ж саме був створений резервний фонд чи фінансова подушка як його ще називають. Все вірно, для фінансової безпеки вас та вашої сім'ї, але аж ніяк не для розваг. Фінансовою подушкою без зволікань можна скористатися лише у тому випадку, коли вам дійсно конче необхідні гроші та ви не знаходите іншого виходу з цієї чи іншої ситуації. Крім того можна також спробувати для початку перепланувати ваш бюджет. Оскільки можливо знайдеться спосіб відмовитись від тих чи інших нетермінових витрат.
Обов'язково обговорюйте свої дії із близькими людьми, вони можуть порадити інший оптимальний вихід. Раптом цього разу нічого не виходить, ще раз перевірте себе за допомогою трьох запитань. Якщо відповідь «Так» на всі три з них, тоді без сумнівів беріть із відкладених заощаджень необхідну суму та радійте, що раніше її не витратили та зараз не потрапили у борги. Раптом у вас ще не створена фінансова подушка, та ви не подбали про свою фінансову безпеку завчасно, у критичних ситуаціях можна звернутися до короткострокового або з довгострокового кредиту (залежно від необхідної вам суми).
Першоджерело:Financer
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:52, 26 грудня 2024 р.
20:48, 30 грудня 2024 р.
17:52, 26 грудня 2024 р.
17:52, 26 грудня 2024 р.
17:52, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...