• Головна
  • Чому запотівають пластикові вікна? Що з цим робити?
Новини компаній
11:13, 28 вересня 2021 р.

Чому запотівають пластикові вікна? Що з цим робити?

Новини компаній

Майстри компанії «Енфілд Віндовс» enfield-windows.com доволі часто отримують заявки от клієнтів з проханням в усуненні проблем з запотіванням пластикових вікон. Конденсат на склі, який не зникає, а поступово стікає донизу, утворюючі калюжі — це дійсно неприємно. Проте, розібравшись у причинах утворення конденсату, можна його позбутися — повністю або майже повністю.

Причини запотівання склопакетів

запотівання пластикових вікон

запотівання пластикових вікон

Чому потіють пластикові вікна? Щоб знайти відповідь на це питання, треба бодай трішки розібратися у природі самого процесу утворенню конденсату. Отже:

  • У повітрі кімнати є певна кількість вологи
  • Коли температура знижується до певної позначки (її називають «точкою роси»), вода з повітря починає конденсуватися у вигляді дрібних крапель.
  • Конденсат випадає на найхолоднішій поверхні — і у 99% цією поверхнею стає склопакет.

Що вища вологість повітря у приміщенні, і що нижча температура склопакету — то більше буде конденсату. Таким чином, причини, з яких вікна рясно запотівають, можна поділити на дві великі групи:

  1. Висока вологість у приміщенні. ЇЇ можуть викликати особливості експлуатації приміщення — так, наприклад, на кухні під час приготування їжі вологість завжди буде високою за рахунок випаровування води. Також джерелами вологи є акваріуми, кімнатні рослини і самі мешканці житла.

Важливо! Старі дерев’яні вікна частину вологи випускали назовні через пори. Якісне металопластикове вікно майже на 100% герметичне, тому вся волога лишається у приміщенні.

2. Низька температура склопакету. Якщо склопакет буде надто холодним, то на ньому буде утворюватися конденсат навіть за нормальної вологості. Ба більше — іноді запотівають не лише склопакети: волога осідає навіть на профілі та відкосах.

Зверніть увагу! Все це стосується появи конденсату НА склопакеті. Якщо склопакет запотіває ЗСЕРЕДИНИ, то причиною може бути лише його негерметичність, викликана браком при виробництві чи використанням неякісного герметика. Усунути проблему майже неможливо, оптимальне рішення — заміна склопакету (якщо гарантія на вікно ще діє — чудово, бо це гарантійний випадок).

Наслідки запотівання склопакетів

наслідкі запотівання склопакетів

наслідкі запотівання склопакетів

Поява конденсату на склопакетах — це не лише явище, неприємне саме по собі. Це ще й сигнал про проблеми з вологістю, вентиляцією та теплоізоляцією:

  • Запотіле скло обмежує огляд, і його треба протирати.
  • При рясному утворення конденсату волога може стікати донизу і утворювати калюжі на підвіконні. Іноді води так багато, що вона стікає на підлогу. Якщо там паркет чи ламінат — буде біда!
  • Вологі відкоси можуть деформуватися або відшаровуватися.
  • Постійна висока вологість у зоні вікна призводить до появи плісняви, що може спровокувати респіраторні захворювання, та і взагалі виглядає вкрай неестетично.

Власне, навіть цих кількох перерахованих наслідків достатньо, аби зробити простий висновок: запотівання склопакету не є нормою, і його не варто ігнорувати.

Як боротися з запотіванням вікон

Що ж робити, якщо вікна рясно запотівають? Рішення очевидне — аналізувати причини та усувати їх. Так можна створити умови, за яких конденсат або зникне повністю, або з’являтиметься на короткий час і швидко зникати. Отже, є кілька шляхів:

  • Нормалізація вологості. Найпростіший спосіб вирішення — організація ефективної вентиляції. Можна обладнати вікно мікровентиляцією чи покроковою вентиляцією, або ж провітрювати житло самостійно. Також допомагають вентиляційні віконні клапани, які вбудовуються у саме вікно та забезпечують приплив свіжого повітря. Зрештою, просто частіше провітрюйте приміщення — що нижчою буде вологість, то менший ризик запотівання.
  • Регулювання вікна та заміна ущільнювача. Протяги, викликані негерметичністю, призводять до переохолодження склопакету. Якщо їх усунути, відрегулювавши віконну фурнітуру та замінивши старий ущільнювач новим, еластичним — ризик запотівання сильно зменшується.
  • Теплоізоляція монтажного шву. Якщо вікно по периметру пропускає холодне повітря або промерзає — утеплення може серйозно покращити ситуацію. Монтажний шов спочатку герметизується, а потім теплоізолюється, при цьому він має залишатися паропроникним для вільного виходу вологи. Результат — менші втрати тепла і менш сприятливі умови для запотівання склопакетів.
  • Заміна склопакету. Якщо у вас встановлено склопакет без енергозбереження, то він буде запотівати навіть за не найнижчої температури за вікном. Заміна його на склопакет з меншою теплопровідністю (краще за все — двокамерний, з енергозберігаючим склом та аргоном у камерах) дозволить підвищити температуру на внутрішньому склі. А це значить — «точку роси», про яку ми говорили на початку, не буде досягнуто, і вікно не запотіватиме.

Майстер по ремонту вікон в Хмельницькому

майстер по ремонту пластикових вікон в Хмельницькому

майстер по ремонту пластикових вікон в Хмельницькому

Не завжди проблему запотівання вікон можна вирішити самостійно — іноді потрібна допомога кваліфікованого фахівця. Доручити боротьбу з конденсатоутворенням, регулювання та ремонт пластикових вікон в Хмельницькому можна майстрам компанії «Енфілд Віндовс». Майстри компанії знайдуть причину появи конденсату, та за потреби виконають:

  • Заміну склопакету.
  • Регулювання вікна для усунення протягів.
  • Заміну віконного ущільнювача.
  • Апгрейд вікна шляхом встановлення мікровентиляції, покрокової вентиляції тощо.

При замовленні послуг компанії «Енфілд Віндовс» ціна на регулювання вікон та інші роботи є максимально доступною. Крім того, клієнтам дається гарантія, що при повторній появі проблеми протягом гарантійного терміну майстер усуне її абсолютно безкоштовно.

Вікна у вашому будинку чи квартирі запотівають? Годі терпіти це — зверніться до майстрів «Енфілд Віндовс», і проблему буде вирішено!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...