• Головна
  • ДСНС попереджає про небезпеку замерзлих водойм: статистика загиблих
15:33, 24 грудня 2021 р.

ДСНС попереджає про небезпеку замерзлих водойм: статистика загиблих

ДСНС попереджає про небезпеку замерзлих водойм: статистика загиблих

З початку грудня в Україні потонула 31 людина, з яких троє - діти

Допоки українці сприйматимуть ледь замерзлі водойми як ковзанку, а не потенційне джерело небезпеки - рятувальники знову й знову шукатимуть і вилучатимуть потонулих людей... Так, фахівці Служби порятунку вже "збирають врожай" наслідків байдужого ставлення до безпеки громадян, які вирішили перевірити на міцність найближчі ставки та річки за першої ж нагоди.

Рятувальники застерігають! Різкі морози не гарантують безпечного відпочинку на кризі! Те, що водойма виглядає замерзлою - не означає, що товщина льоду достатня для того, щоб витримати хоча б дитину!

Так, з початку грудня на водоймах країни потонула 31 людина, з яких троє - діти. Зокрема, моторошна подія сталася ввечері 23 грудня на ставку в с. Роздольне Каховського району Херсонської області. Там о 18:20 від правоохоронців до ДСНС надійшла інформація про зникнення двох дітей, які ймовірно провалилися під тонку кригу. На пошуки зниклих направлено відділення ДПРЧ-4 у складі 4 осіб та 2 од. техніки, а також було залучено водолазне відділення Управління Каховського магістрального каналу у складі. Вже о 21:20 на відстані 7 м від берега, з глибини 1,5 м працівниками ДСНС піднято тіло одного з хлопчиків, а о 22:50 водолазами знайдено тіло другого хлопчика.

Цього ж дня на Полтавщині, о 10:20 на ставку в с. Рибці водолазно-рятувальним відділенням КУ «Рятувально-водолазна служба Полтавської обласної ради» виявлено, вилучено з води та передано працівникам поліції чоловіка 1980 року народження, який під час прогулянки провалився під кригу та потонув. Водночас, вдалося врятувати іншого випробовувача долі: о 12:30 на ставку в с. Розсошенці Полтавського району, місцевим мешканцем та працівниками поліції, до прибуття рятувальників ДПРЧ-1, врятовано чоловіка 1966 року народження, який провалився під кригу під час вилову риби. Потерпілого доставлено в лікарню з переохолодженням.

У Вінницькій області 24 грудня також було врятовано горе-рибалку. Сталося це на ставку «Вінницький» в м. Немирів, а чоловіка 1966 року народження, який вийшов порибалити на тонку кригу, врятували місцеві мешканці.

Тож, аби попередити зростання кількості нещасних випадках на водоймах у зимовий період, рятувальники посилюють профілактичну роботу серед населення.

Шановні громадяни, візьміть до уваги кілька порад щодо поведінки поблизу та на водоймах, коли крига ще надто тонка.

Пам’ятайте про таке:

  • виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
  • забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;
  • переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
  • забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
  • забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
  • не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
  • не вживайте спиртні напої біля водойм;
  • пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#крига #смерть #небезпека #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...