• Головна
  • Хмельницький та Славута змагатимуться за звання «Успішна громада»
12:09, 6 лютого 2022 р.

Хмельницький та Славута змагатимуться за звання «Успішна громада»

Хмельницький та Славута змагатимуться за звання «Успішна громада»

5 лютого Асоціація міст України, яка цього року відзначає своє 30-річчя, провела форум в Івано-Франківську.

Це – перший із заходів, присвячених ювілею організації. Також регіональні форуми місцевого самоврядування “Асоціація міст єднає Україну” заплановані в Чернігові, Дніпрі та в Генічеську. У рамках Форуму відбувся перший етап Всеукраїнського відбору до 30-річчя АМУ «Успішна громада». На конкурс були подані кращі практики реалізовані Хмельницькою та Славутською міською радами. Приклади кращих практик, реалізованих ОМС, АМУ збирає із 1999 року. На конкурс до 30-річчя Асоціації міст України пройдуть регіональні відбори у кожному регіоні.

Так, Славута презентувала свій досвід у об’єднанні сил Славутської міської ради та правоохоронних органів аби покращити рівень безпеки у громаді. У 2010 році громадяни об’єдналися у громадське формування з охорони громадського порядку «Славутський курінь».

Головне їх переконання – охорона публічного порядку, захист законних прав громадян – не лише справа правоохоронних органів – це спільний обов’язок усіх свідомих членів громади. Формування налічує 232 особи, а його керівник - міський голова Василь Сидор. Члени формування беруть активну участь у забезпеченні правопорядку в громаді на загальноміських заходах та у визначені дні чергування (посилених патрулювань). Здійснюють окремі рейди та виїзди спільно з працівниками відділення №1 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області.

У взаємодії з правоохоронними органами проводять комплекс організаційних, профілактичних і оперативно-пошукових заходів із забезпечення комплексної охорони публічного порядку та безпеки громадян. Окрім того, члени громадського формування неодноразово залучалися до карантинно-обмежувальних заходів у зв’язку із пандемією COVID-19, в пожежонебезпечний період спільно з ДСНС залучалися до профілактичних заходів оперативного виявлення і ліквідації лісових пожеж на території громади.

У Хмельницькій громаді поділилися напрацюваннями, що стосуються обдуманого поводження з побутовими відходами.

Тут створено офіс «Розумне довкілля. Хмельницький», який займається реалізацією Проєкту «Модернізація інфраструктури твердих побутових відходів у м. Хмельницькому». Концепція передбачає комплексний підхід до вирішення проблем поводження з відходами.

Одним із ефективних способів є просвітницька робота, тому в місті працює Навчальний центр поводження з відходами «Гуфі-центр». У центрі більше 30 інтерактивних експонатів, які розроблено та виготовлено спеціально для «Гуфі-центру».

Він є одним із проєктів, за який місто Хмельницький отримало світову відзнаку від Open Government Partnership у 2021 році. Під час Форуму Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан розповів присутнім, як відбуватиметься конкурс. Учасники могли проголосувати за кращу практику у режимі "онлайн", попередньо ознайомившись із ними у спеціальному збірнику. Вимога одна – представники громад не могли підтримати приклад із своєї області.

Такі голосування відбуватимуться на кожному регіональному форумі. Підсумки конкурсу буде підбито влітку, під час заключного заходу із відзначення 30-річчя АМУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...