• Головна
  • Як розпізнати за звуком ракету, ППО, ворожий літак: поради, які можуть врятувати життя
13:18, 25 липня 2022 р.

Як розпізнати за звуком ракету, ППО, ворожий літак: поради, які можуть врятувати життя

Як розпізнати за звуком ракету, ППО, ворожий літак: поради, які можуть врятувати життя

Розпочалася сто п’ятдесят друга доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. П'ятий місяці країна-агресор не припиняє свої злочині та терористичні дії направлені проти мирного населення України. За цей період українцям довелось вивчити і отримати багато умінь, про які раніше навіть було важко уявити. Підступність ворога змушує бути насторожі постійно. Повітряні тривоги по всій державі лунають по декілька разів на день. Щоб урятувати своє життя важливо знати що це гримить і як розпізнати різне озброєння по звуку і що робити у кожному випадку. 

Корисні поради дали в Боярському гуманітарному штабі, передає редакція. 

Це питання не втрачає своєї актуальності з самого першого ракетного удару росії по мирній Україні. Майже по всій Україні лунають сирени і ми кожного дня чуємо різні звуки зброї. 

Редакція нагадує, що коли ви почули сирену чи отримали сповіщення про повітряну тривогу – негайно пройдіть до укриття чи безпечного місця.

У нашій місцевості вже більшість чули звуки роботи наших систем протиповітряної оборони (ППО), ворожих ракет. Ви також можете чути звуки літаків. 

Системи ППО

Вибух, схожий на розрив величезної петарди чи постріл салютної установки (фейерверку). Вночі за кілька секунд до цього звуку можна побачити спалах світла.

Якщо ви чуєте ці звуки, це означає, що наші захисники наносять удари по повітряним цілям ворога – літакам і ракетам.

Необхідно залишатися в укритті, оскільки робота ППО є відповіддю на повітряну небезпеку зі сторони ворога.

Артилерія – міномети і гаубиці

Довгий і тягучий свист – це звук снаряду, випущеного з міномету або гаубиці. Міни летять трохи повільніше, снаряди з гаубиці – швидше.

Почувши такі звуки, знайте – ви перебуваєте в зоні ураження під артилерійським вогнем.

Якщо до початку обстрілу, коли була оголошена повітряна тривога, ви не встигли сховатися в укриття, то у вас, скоріше за все, вже не буде часу туди добігти. Тому почувши ці звуки, негайно падайте в будь-яке заглиблення, ямку, чи просто на землю. Таким чином ви зменшите ризик отримати поранення чи загинути.

Реактивні системи залпового вогню – Гради і Смерчі

Постріли з цих систем нагадують шурхіт, оскільки ракети випускають одна за одною. За хорошої погоди їх чути на великій відстані. Звук ракети, що летить, нагадує свист. Ракети з Градів летять трохи повільніше, зі Смерчів – швидше.

Почувши такі звуки, знайте – ви в зоні ураження, потрібно негайно знайти укриття.

Якщо ви почули ці звуки, у вас є 10 секунд на те, щоб знайти укриття.

Підійде навіть невелике заглиблення чи яма. Якщо поруч такого немає – просто лягти на землю.

Увага! Коли ви побачили, що недалеко від вас стався вибух НЕ біжіть одразу фотографувати та знімати на відео, це може бути не єдине влучення снаряду чи пострілу. Вам слід знайти безпечне укриття (подалі від вікон), якщо є можливість то сховатись у підвалі чи бомбосховищі. 

Не викладайте у мережу фото, відео та не публікуйте своє місце розташування одразу після обстрілів. Це може використати ворог і відкоригувати постріли. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...