• Головна
  • Українцям порадили, в яку валюту слід якнайшвидше перевести заощадження
08:39, 31 жовтня 2022 р.

Українцям порадили, в яку валюту слід якнайшвидше перевести заощадження

Українцям порадили, в яку валюту слід якнайшвидше перевести заощадження

Девальвація гривні буде помірною. Курс євро також передбачити важко. Та й навіть долар може похитнутись. Отже, на сьогодні реально немає валюти, яка могла би стати надійним засобом збереження заощаджень. Тому краще вдатися до диверсифікації способів збереження грошей, тобто зберігати їх у різних валютах.

Таку пораду дав українцям голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики нардеп Данило Гетманцев.

Сьогодні більшість українців вже витратили свої заощадження та змушені виживати на поточні заробітки. Однак є й заможніші люди, яким ще є що втрачати. Але й вони зараз опинились на роздоріжжі: гроші є, та інфляція не спить, і через девальвацію національної валюти можна втратити значну частину своїх фінансових заощаджень. Тому зараз люди з грошима шукають інструмент, який допоможе їм зберегти нажите. Або, принаймні, втратити якнайменше.

У теперішньому мінливому світі жодна валюта не може бути гарантом збереження заощаджень. Тому найкраще зберігати свої гроші у різних валютах, радить Данило Гетманцев.

"Відповідно до теорії фінансів, найкраще рішення — диверсифікація, розкладання яєць у різні кошики. Краще тримати кошти в різних валютах, зважаючи на те, що валюти поводяться по-різному", - каже нардеп.

Ще рік тому всі вітчизняні експерти переконували українців у непохитності національної валюти і радили зберігати гроші у гривнях. Але тепер через війну ситуація змінилась, і вже ніхто не каже, що слід тримати гроші тільки в гривнях. Та все ж, національну валюту, як інструмент збереження заощаджень, також не варто скидати з рахівниць, переконаний експерт.

"Курс буде дещо просідати, але ми можемо впевнено тримати гроші в гривні. Просідання курсу з 36,6 до 42 — просідання менш як 20%, що не є істотним у межах року", - зауважив Гетманцев.

Звісно, що частину грошей варто також тримати у доларах та євро. Хоча і євровалюта зараз демонструє високу волатильність (мінливість).

Голова бюджетного комітету також дав прогноз щодо можливої зміни курсу долара

Данило Гетманцев переконаний, що долар не зросте вище за 50 гривень, якщо Україна матиме переконливі успіхи на фронті. Якщо ж ЗСУ не вдасться добитися переконливої переваги над агресором, то українцям слід готуватись до більшої інфляції. Адже курс валют дуже чутливий до політичного клімату.

"Якщо навпаки — тоді буде проблема з інфляцією, з курсом, бо це все дуже чутливі речі до очікувань. А невдачі на фронті породжують негативні очікування", - попередив експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#курс валют #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...