15:30, 7 грудня 2022 р.
Поліція Хмельниччини фіксує звернення щодо домашнього насильства (СТАТИСТИКА, ВІДЕО)
За вчинення домашнього насильства у будь-яких його проявах на обліку у підрозділах поліції Хмельницької області перебуває майже 2,5 тисячі осіб, серед яких 185 жінок.
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», мета якої — привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Боротьба з побутовою тиранією є одним із пріоритетів в діяльності поліції, у складі якої уже кілька років діє спеціальний підрозділ з протидії домашньому насильству.
— Офіцери поліції постійно вживають заходи щодо протидії знущанням не лише фізичного, а й психологічного характеру. На сьогоднішній день на спецобліках правоохоронців перебуває 2422 мешканці Хмельниччини, схильні до скоєння правопорушень та злочинів в домашньому середовищі, — розповідає Олександр Сівко, начальник сектору протидії домашньому насильству Хмельницького райуправління поліції. — Упродовж січня-жовтня 2022 року працівники поліції задокументували 2936 правопорушень, правопорушень, передбачених ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) та винесли 392 термінових заборонних приписи стосовно кривдників.
Крім того, задокументовано 43 кримінальних правопорушення за ст. 126-1 (домашнє насильство) та 16 — за ст. 390-1 (невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) Кримінального кодексу України, що передбачає значно суворішу відповідальність від громадських робіт і аж до позбавлення волі.
Нагадуємо номери «гарячих ліній», за якими може звернутися кожен, хто потребує допомоги:
• 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
• 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;
• 0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
• 527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Сектор комунікації поліції Хмельницької області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:30
Вчора
ТОП новини
Оголошення
14:44, 12 січня
20:11, 9 січня
06:12, 10 січня
live comments feed...